Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyorsfásli vagy lábvédő? Egy...

Gyorsfásli vagy lábvédő? Egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ínszalagszakadása volt régen a lónak, ezért fáslizni kell. Eddig gyorsfáslit használtam rá, mert az edzőm azt adta a kezembe, hogy ne kelljen minden óra előtt és után a fáslival szórakoznom. De most, a régi gyorsfáslija eléggé elhasználódott és szeretnék neki venni újat. A probléma ott van, hogy mindenféle fajta lábvédőt találok neten, csak konkrétan gyorsfáslit nem (csak Fouganzásat, de ha lehet, valami jobbat szeretnék). A kérdés az, hogy a lábvédő néven elterjedt általában neoprén ínvédőnek eladott lábbelinek ugyanaz a hatása mint a gyorsfáslinak? Ugyanúgy védi a ló lábát mint egy gyorsfásli? Egyáltalán, nem ugyanaz a kettő?

Itt egy link, hogy melyikre gondoltam:

[link]



2017. dec. 9. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem rosszak ezek a neoprén ínvédők, westernes lovakon sokat láttam, ott meg ugye a sliding stopnál elég nagy a terhelés. De a sima fáslit némi gyakorlattal 2-3 perc alatt fel lehet tenni, és óra után feltekerni. Díjlovas istállóban dolgozom, sokszor elég sok dolgozó lóval, de nem szokott gondot okozni. Jó, nyilván gyakorlattal gyorsabb leszel. Ez a gyorsfásli elég hamar kiment a divatból, én sem találok már, pedig futószárazásnál néha jól jönne egy-egy "jesszusmária, mi lesz a lábával" lónál. Német oldalakon nézz körül, hátha találsz ott. waldhausen, busse reitsport
2017. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp szétnézek. Sajnos, az is a baj, hogy nem igazán tudok fáslit felrakni, egyszer-kétszer használtam csak, akkor is az edzőm segített felrakni, de mostanában elég gyakran lovagolom nélküle a lovat, ezért biztonságosabbnak is láttam gyorsfáslizni,nehogy elrontsak valamit és mégjobban tönkretegyem a lábát. A fáslizás eddig valahogy kimaradt nálam :/ Akkor ez a lábvédő jó lenne rá vagy keresgéljek tovább?
2017. dec. 9. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy belekotnyeleskedek, mert én laikus vagyok, lótémában. De nagyon komoly térdproblémáim voltak éveken át. A rendes, gyógyszertári fáslinál (úgy értem, ezt írja az előző is), semmi sem jobb. Semmi az égvilágon nem tart úgy, és ez biztonságérzetet is ad.
2017. dec. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vkit megkérni hogy segítsen? Én is fáslizom a lovamat 🙂 elég ha 2-3x valaki megmutatja. Nem tart sokáig. 1perc/láb kb ha már ügyes vagy 😊
2017. dec. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát, végülis megpróbálhatom megtanulni😊 de azért a biztonság kedvéért úgyis kell neki ilyet rendelnem, mert gyakran van olyan mostanában, hogy senki tapasztalt nincs körülöttem nyergelésnél, aki esetleg megmutathatná, hogy kell, de ha lesz, megkérem, hogy segítsen felfáslizni,idővel úgyis megtanulom
2017. dec. 10. 09:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a gyógyszertári fásli hamar lefoszlik a lovakról.

Amíg nem vagy biztos magadban, érdemes polárfáslit használni, nem elasztikusat, mert a polárt nehezebb túlhúzni, kisebb az esélye, hogy valamit eltolsz. Youtube-on biztos van egy rakat videó. Fitting bandages, rolling bandages, how to put on a bandage...

2017. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ugyan azok, sokféle néven árulják őket, viszont azt tudnod kell, hogy tartani nem sokat tartanak (a fásli sem). Én is szoktam fáslizni ínvédő helyett, mert vastag alátéttel az összeütés ellen is véd némileg. Gyakorold, szánj rá időt amikor van kedved, tedd fel, vedd le. A bal oldalon az óramutató járásával ellentétes, a jobb oldalon azonos irányba tekersz és a tépőzár így hátrafelé néz. Mindig elöl a csonton húzd meg a fáslit, tehát mielőtt átvinnéd hátul.
2017. dec. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm😊
2017. dec. 11. 18:59
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyorsfásli, a tépőzáras, egyáltalán nem tartja az inakat, inkább a csüdöt támogatja. A fáslizás meg amúgy többet árt, mint használ, a keringés nem nagyon szereti.

Vannak íntámasszal készült ínvédők, nem olcsók de a legtöbb strapabíró, jól megtámasszák az inakat két oldalról, én inkább ilyesmiben gondolkodnék. Amit a western-lovakra használnak, az nem egyszerű gyorsfásli, hanem íntámaszos neoprén-lábvédő, az is jó megoldás, bár nyáron nem szellőzik, bemelegszik alá az ín, így sérülékenyebbé válik. A Loesdau-nak van belőle pöpec szettje, memóriahabos, íntámaszos :-)

2017. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!