Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni tartása otthon?

Póni tartása otthon?

Figyelt kérdés

(Mielőtt valaki elkezdene cseszegetni, hogy minek veszek egyáltalán lovat, ha ezeket az információkat nem tudom, akkor előre mondom, 10 éve lovagolok, ismerem a lovakat, de utána olvastam, és mindenhol más írnak, ez bezavar!) Szeretnék egy kb. 100 cm magas shetlandi pónit otthonra, de a takarmányozásáról, tartásával kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Szóval, először is az lenne a kérdésem, hogy egy olyan póninak, akik nem végezne különösebb kemény fizikai munkát (csak egy kis futószárazás naponta ami kb fél óra + egy pár trükk megtanítása), annak elég a jó minőségű (bár ez alap) szálas takarmány? Tehát, amit írtam, ezeknek a feltételekhez mérten kb. mennyi széna kéne egy hónapra? Egy fontos dolgot meg kell említenem, hogy legelőt nem tudunk neki biztosítani, de legelési lehetőséget igen (A házunknál van egy szép nagy rét nagy fűvel és oda minden nap ki tudnánk vinni pár órára. Ezekhez mérten, kb. mennyi széna kellene neki egy napra, hónapra? Folyamatosan legyen előtte széna?

A körmölési árakkal tisztában vagyok, de az oltások árát le tudná valaki írni?

Minden nap tudnánk vele sokat foglalkozni.

A tartásával kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy kb. mekkora hely kell neki? Elég egy 3 oldalról zárt fedett beálló + 20 négyzetméternyi terület, addig ameddig nem tudunk vele foglalkozni?

Illetve a felszereléseket hol tudom megvenni? Vagy esetleg nézzem használtan?

Azért tettem fel ezeket a kérdéseket, mert szeretném nagyjából összeírni a kiadásokat.

Esetleg akinek van otthon pónija az mindent leírhatna a tartásról amit fontos tudni (nagyjából tudom ezeket, de holtáig tanul az ember :D).

Előre is köszönöm a segítséget. :)


2017. dec. 12. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Lovat, és pónit NEM TARTUNK EGYEDÜL!!!! A 20 nm nulla, az nagyon kicsi. Kettőnek főleg. Lónak ló a társa, nem kecske, meg nem malac, nem kutya.
2017. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy, ha naponta kb 1 2 órát foglalkozol vele akkor minek amúgy is 2 kéne de mi kezdesz és setlandival?
2017. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

"Elég egy 3 oldalról zárt fedett beálló + 20 négyzetméternyi terület, addig ameddig nem tudunk vele foglalkozni? "


Az én szobám nagyobb, mint 20m^2 és azt mi kisszobának hívjuk! Ne vicceljünk már, te max plüss lovet tarts ilyen adotságokkal, mert konkrétan állatkínzás lenne az igazinak.

2017. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó alkalom egyetértek az a 20négyzetmétere az az istáloja lehetne és mi az hogy ameddig nem tudtok foglalkozni vele neked aztán se ló se póni nem kell
2017. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, kérdezni jött ide!:DD

Nem kell egyből levenni a fejét a tévedések miatt. Inkább most derüljön ki, hogy nem jó, mint később.

Még nincs meg az állat.:)

2017. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Minek írod ki újra ? Nem kaptál elég/megfelelő választ ?
2017. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mint ahogy a kérdésemben leírtam, nem kell oltogatni!

5. köszönöm.

6. Egyszer sem írtam még ki sehova :)

Az, hogy nem tudunk vele foglalkozni az kb 3-3,5 óra lenne.

Egyébként bocsánat, de elírtam, kb 40-45 nm lenne a mozgástere, 20 nm a beálló.

És a "sokat tudnék vele foglalkozni" az azt jelenti, hogy minden nap több órát :)

Tudom, hogy ha lovat tartunk akkor annak kell egy társ is, de a szomszédunkban van 3 ló, és azokkal is sok idő tölthetne (ha jóban lesznek.)

2017. dec. 12. 17:01
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Hacsak nincs közvetlenül együtt a szomszéd lovakkal, nem jó neki. A lovak számára a társas lét az életben maradást jelenti a természetben, egyedül tartani egészen egyszerűen kínzás, boldogtalan életre kárhoztatod így.
2017. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2017. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
1 éve Szinte ugyan ezt írtad.
2017. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!