Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam egy 2 lábon járó kaja...

A lovam egy 2 lábon járó kaja automatának néz! Hogy vívhatnám ki a tiszteletét, bizalmát? Hogyan értené meg, hogy nem hozok magammal folyton kaját, és ne próbálja megharapni a kezemet, ha nem hozok nasit?!

Figyelt kérdés

Eddig reménykedtem/ hittem benne, hogy azért követ, mert a bizalmába férkőztem, tisztel, de nem! Folyton be akarja kapni a kezem.

Eddig mindig elrántottam a kezem, amikor az ajkaival való simogatáson túl, a szájába vette az ujjaimat, mert olvastam róla, hogy ha a szájával tapogat, akkor az a barátkozás jele, így hagytam, ha nem volt túl vészes.


Most valahogy elbambultam, és megharapta a mutató ujjamat! Nem vérzett, seb se maradt utána, és fájni se fájt nagyon, de azért mégiscsak!

Rögtön leszidtam, mély, hangos hangon, és ha még egyszer megpróbálja, ugyan ezt fogom tenni.


Lehet, hogy a fejemre nőtt. Hogy vívhatnám ki nála a tiszteletet?



2017. dec. 20. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Járj egy pálcával és ha félméternél közelebb jön van neked dől oldalát vagy farát esetles a lábát húzd meg a pálcával, ne nagyot csak akkorát hogy megértse hogy mi a helyzet. Szerintem rá nőtt a fejedre.
2017. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

jó, de pálca nélkül nem lehet, hangos szóval nem elég? Nem akarom bántani, persze ha nincs más megoldás...

Csak nem fogja érteni, hogy ha eddig engedtem, akkor most miért nem. És ha nem érti, nem fogja betartani, nem?

2017. dec. 20. 20:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A ló szóból sajnos nemért...:(

Pl. ha megilyed a ló beugrik vágtába hirtelen, elkezded ordibálni a nevét eléggé kicsi az esély hogy megáll.

Én is de én is csak először csak gyengét adok a lábszárra, sajnálom de ha bele gondolsz hogy egy másba mennyire bele rúgnak és harapnak akkor egy kis pálca ahhoz képest lepke fing

2017. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*egymásba
2017. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően hibás a koncepciód a lovakról. A ló nem kutya, inkább macskára hasonlít, az érdekei alapján cselekszik. Egy boldog ló nem igazán fog téged sehova követni, legalábbis külön hívás nélkül nem. Ezt kénytelen leszel elfogadni. Ha pedig rögtön nyargal hozzád nyihogva akkor már kell neki valami.

A kázrágcsát sem kell túlreagálni, azért csinálja, mert egyrészt engedted, de főleg mert néha működött is neki. Tehát a szemében a kezed, mintegy "nyomd meg a gombot, hoyg jöjjön a kaja" működik. Ennek semmi köze a tisztelethez, egyszerűen erre tanítottad meg. A megoldása egyszerű, ne jöjjön a kaja.

Leszoktatni egyszerű, ne engedd neki, hogy a kezed csesztesse, főleg ne adj érte kaját. Mitőbb, általában véve kiemelendő annak fontossága, hogy a kaját csak adott feladat jutalmaként add, és akkor nem lesznek ilyen saját kútfőből vett megoldások, hogyan kéne kaját kunyerálni... Pl megtanítod arra, hogy emelje fel a bal lábát. Tapasztalatom szerint ez nagyon könnyű feladat nekik, olyan 10 perc alatt lazán megtanulják. Akkor persze majd a lábát fogja emelgetni. Ha aztán nem adsz kaját mikután emeli a lábát arról is le fog szokni. De benne is hagyhatod, és akkor lesz egy jele arra, mikor ő kaját várna (amúgy mindíg azt várnak).

Ilyen alapokat nem árt gyakorolni, hogy megérts mi hogyan működik, meg úgy általában meddig tart megtanulni neki egy feladatot.


u.i. az elő a tipikus sötét paraszt mintapéldánya, aki csak az agressziót ismeri. Erősen javaslom az ignorálását.

2017. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, most már leszoktam a semmiért adott kajákért, és amikor kunyizik, nem adok neki kaját, csak mikor ideje van, reggel, este zab + dara keverék, répa ( néha) és széna napi 2x kis kocka bálából 2 lónak fél bála reggel, fél bála este.
2017. dec. 20. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha meg piszkál (egyébként full igaza van az előzőnek), akkor nyugodtan orrba lehet legyinteni. Csak jelzésként, hogy nem poén. Ha emellett rászólsz, hogy NEM, egy idő után elég az is. Csak a sorrend legyen mindig ugyanaz: nem, NEM, NEM és koppantás. Nem hülye, csak ló, ha a vödör hangjához képes a kaját társítani, a nem-nél is tudni fogja, hogy ha szívóskodik, orrba lesz koppintva. Ez még egy humánus megoldás, pláne lónál, lévén, hogy a vezér a hasonszőrű piszkálódót egy idő után (ő is sunyít előtte, jelzésként) egyszerűen oldalba harapja...
2017. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Annak az agrasszív sötét parasztnak engedelmes a lova és nem egy házsártos féreg vagy autómata ként tekintrá! Önszántából követ és nem félelemből. Tudja jól ha valamit rosszul csinál (értsd: rám dől,megharap,megrúg vagy kitép ok nélkül amikor hozzá se értem stb...)

akkor tudja hogy kap érte, és nem brutál módon verem a lovamat mint egy hü..e,hanem csak lábszárra kap, ha megrúg csak akkor ütök farra ha felbírok kelni mert egy andalúz félvér rúg meg nem egy póni.

Félre értés ne essék szeretem a lovamat!

Én is sajnálom a pálcázást de szegénykém a sötétebbik fajta (nem buta csak nagyon nehezen tanul) majd nem 1óra volt megtanítani neki hogy adja már fel a lábát. Egy szó jelentését mennyi idő alatt tanulná meg ha ez volt 1 óra?

2017. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#1-es, gondoltál már arra hogy nem a lovad hülye hanem te tanítod rosszul, azért 1 óra egy egyszerű feladat?


Kérdező, nem kell hozzá pálca hogy korrigáld a lovat. Alapvetően nem vagyok híve a fizikai büntetésnek de ha egy ló megpróbál megrúgni, neked megy , de még ha "csak" megharap akkor muszáj visszakapnia egy-két hatalmas pofont, a saját érdekében is.

2017. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Egyetértek a " sötét paraszttal" is, és megértem, hogy mit kifogásol a másik.

Tény, hogy vannak nehezebben felfogó lovak, és vannak akiknek a csúnya szó nem jelent semmit, vagy mert ilyen, vagy mert ő vagy az előző gazdája elrontotta, és megértem ha valaki ellenáll annak, hogy fizikailag bántsa a lovat, de a ménesben is így rendezik az ügyeiket, nem szólnak egymásnak, hogy, na ezt nem kellett volna. Nekik a jelek a szavak, és utána jön a tett.


Kell fizikailag is bántani egy lovat, de csak óvatosan, jelzésérték szerűen, semmiképp nem szabad túl nagy ütést, maradandó sérülést szereznie. És meg vannak azok a pontok, ahol érzi, hogy rosszat csinált, de nem marad meg a seb, nem törik, pl. borda.

2017. dec. 21. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!