Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell nyakmadzaggal...

Hogy kell nyakmadzaggal lovagolni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a testsúlyon van a hangsúly, de valaki azt is elmagyarázná, ha jobbra akarunk pl menni, akkor melyik lábunk zár heveder mögé? Mert ugye hajlításnál belső csizma hajt de ha nem szeretném, hogy kimenjen lovam a pályáról akkor melyiket kell heveder moge zarnom?
2017. dec. 21. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Na te egyelőre csak futószáron menj, ha az alapokkal se vagy tisztában!
2017. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Egyenlőre még maradj az iskolalovaglásnál. A nyakmadzag csak akkor jön ha már minden tökéletesen megy és ilyen kérdés nem merül fel, ugyanis ez a kantárral való lovagláshoz is elengedhetetlen. Ha minden jó, akkor jöhet a neck-reining elsajátítása, legvégül a nyakmadzag. Sok, sok gyakorlás és türelem, ez egyáltalán nem veszélytelen mutatvány.
2017. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Belső csizma (hevederen) köré hajlítjuk a lovat,külső csizma (heveder mögött) ellentart h ne sodródjon el kifele a fara.
2017. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Inkább ne lovagolj nyakmadzaggal még. Tessék megtanulni a segítségeket, a másik hogy a ló is legyen jól belovagolva. Ha kipróbálnád fogd meg csatnál a szárat próbálj úgy irányítani testsúllyal, csizmával, de legyen melletted valaki aki futószáron kissé távolabb, de megy melletted.
2017. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mar mentem egy lovon nyakmadzaggal vmint probalgattam kantarral ugyh nem fogom a szarat, de az egyik edzom azt mondta h ha nem szerernem ha kimenjen a lovam akkor a belso csizmat zarjam a masik meg az ellentetjet es h most mi? Mert egy lonal ugy iranyitottam kantar nelkul h ha jobb labam zart balra ment.
2017. dec. 22. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha érdekel a dolog, érdemes elmenned egy Parelli-s képzésre, ott többet megtudhatsz, mint itt. A ló egyébként a nyomástól, csizmától elfele lép, tehát: belső csizma kifele tolja, a külső pedig keretet ad. Pl sarokban nem a külső szárat húzod, hanem a belső csizmával tolod kifele, hogy szépen kerek legyen, de ne levágja. De ezt így néhány mondatban leírni tényleg elég képtelenség. Ha egyébként jól idomított a lovad, edzés végén a sétánál el lehet ezzel szórakozni, hogy ellépteted a csizmától, megpróbálsz körön menni... Ha valami nem jön össze, még mindig ott a kantár, hogy segíts magadon.
2017. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az utolso valaszolonak 🙄🙄
2017. dec. 23. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!