Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futoszárazhatom?

Szisza2004 kérdése:

Futoszárazhatom?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves csikóm. Nagyon kezes, nem rúg nem harap. Lábát adja, pucolgatom stb. Az lenne a kérdésem hogy futoszárazhatom e?
2017. dec. 23. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Még az ügetőn/galoppon is megvàrják a csikó másfél éves korát a munkával.


Ha nagyon akarsz vele valamit kezdeni, szoktasd kötőfékhez és takaróhoz a hátán.

2017. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
2-2,5 éves kora előtt felesleges.
2017. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem még hadd legyen csikó. Inkább vezetgesd, vidd el sétálni. Nekünk van egy kis halásztó 2 utcával lejebb én mindig a körül vittem sétálni a csikóinkat így szokta a zajokat is és más embereket is. Illetve trükköket tanítottam nekik addig míg nem jött el az ideje a futószárazásnak (2,5-3 évesen)
2017. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Ha elkezded futószárhoz szoktatni semmi baja nem lesz. Èn minden lovammal 1 évesen kezdtem. Nem nagy munkát... séta meg hogy szokja a parancsokat hogy egyaltalan kimenjen körre stb. Eljátszadoztunk! Tetszett is neki és okosodott. Két évesen kezdtuk komolyan heti rendszerességgel. 3 évesen kezdtük szokni a nyerget stb.
2017. dec. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, már tud menni egy két hete futoszaron,csak meg szerettem volna kérdezni, hogy lehet e, ma már ügettünk.🐴🐎
2017. dec. 25. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges, mert a körön történő munka árt a lábainak, mivel még a csontosodás, porcosodás korszakában van. Jobban jársz, ha max egyenesen, kézen vezetve tanítasz neki valamit - bármit -, mintha futószáron hajkurászod.
2017. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy árt neki... az emberi túlokosodás az árt neki! A lovat idejében kell elkezdeni tanítani nem utána rinyálni a belovaglásnál hogy olyan mint egy vad musztáng. Sokan elfelejtik hogy a ló nem játék az egy nagy állat. És igenis nem minden ló jóindulatú. Van amelyik nem az. De hiába mondod ezt olyannak aki csak a neten látott csikónevelést. Állattenyésztési végzettséggel és több tucat kinevelt sikeres csikóval a hátam mögött mondom hogy Semmi de semmi baja nem lesz ha hónaponta egyszer kétszer szépen üget meg lép egy egy fél órát. Nem azt mondom hogy rendszeres munka gyerekek... De nem árt neki annyi amennyit én ajánlok. Csak a hasznára válik. Ha ennyire lóvédők vagytok mi a francnak ültök rájuk?? Az se természetes se nem egészséges. Gondolkozzunk már emberek... lehet itt nullapontozni meg stb de amig egy csikót se neveltèl ki addig csak magadat áltatod és a mondanivalód valós fröcsögés.

Az jó neki hogy kétméteres akadályokon át ugrál min. 60+ kilóval a hátán, de az lókinzás ha egyéves kora multával nagyritkán futkos kicsit? A csikónak is jó ha lassan fokozatosan tanulja meg a parancsokat es szokik hozza a munkahoz s az emberhez nem pedig 3-4 évesen beledobjak a melyvizbe. Na az sokkal megerőltetőbb.

"A tanulas fokozata olyan lassu kell hogy legyen hogy a haladast eszre sem vegye a lo" ehez pedig igenis egyevesen el kell kezdeni munkalkodni. Nagyon lassan es nagyon fokozatosan de el kell kezdeni.

2017. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!