Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lecsúszik a nyergem?

Lecsúszik a nyergem?

Figyelt kérdés

Van egy kb 160 cm magas kis tömzsi lovam. Elég kis dagadt a drága :)))

A marja nem valami hangsúlyos*. Tehát egész kis hordó az egész lószág.

Na most a másik lovam pont az ellentéte. Neki a nyerge semmiképp sem volt jó rà. Emiatt vettem kûlön neki is egy nyerget. 17 és feles Kerbl univerzális. Haflingi lovaknak is ideális. Na mivel azok is ilyen vastagabbak* mint az enyém aki nem haflingi de alkatilag hasonló megvettem a nyerget. De akármennyire húzom meg a hevedert egyszerűen mikor szállnék fel csúszik le...

Szerintem ennél kisebb markamrájú nyerget nem kaphatok. Ez nagyon jó lenne... Mit lehetne alkalmazni hogy jobban passzoljon a packóra? Így használhatatlan...


2017. dec. 25. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szugyelo? De inkább mas nyereg kene ha ennyire nem jo. Csináltatni nem tudnatok?
2017. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont, hogy széles markamra kell a zsíros lovaknak... Nézz meg videókat a saddle fitting-ről a youtube-on, úgy legalább te is kb be tudod lőni, hogy átalakítással még használható lesz-e, vagy teljesen új nyereg kéne a hátára.
2017. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is van "golyó" ló. Jó széles és alacsony markamrájú nyeregre van szülkség, én angol nyereghez szügyellőt és farmatringot is használok, illetve fellépőről szállok fel, de sokszor van, hogy western nyerget rakok rá, akkor meg ugye dupla heveder tart (azt amúgy pont a széleshátó "martalan" quarterekre találták ki).
2017. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, h amikor rarakod a nyerget felfujja magat a lovad. Az enyem is ezt csinalja. Leptetni kell egy kicsit es aztan huzd meg jobban :)
2017. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!