Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanitsam meg a lovamat...

Hogyan tanitsam meg a lovamat fektetni?

Figyelt kérdés
Igazabol ultetni jobban szeretnem de azt ugy tudom, hogy fekvesbol kell. Esetleg azt is leirnatok, utanna hogyan ultessem fel? De elsosorban a feketetes a kerdes. Egy 13 kanca kisbérim van. Eddig ugy vettem észre, nagyon gyorsan tanul, okos. Köszönöm!

2017. dec. 26. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ugy tanítottam meg hogy fel vettem azt az első lábát amelyik oldalra szerettem volna hogy feküdjön majd szép lassan elkezdtem húzni hátrafele és tolni a lábát a földfele. Először olyan mint ha meghajolna. Ha azt már nyugodtan csinálja nem kapkod akkor a marjánál egy kicsi nyomást kell rá gyakorolni hogy dőljön az irányodba ha nem megy akkor kötőfékkel a fejét kell húzni. (Tegyük fel jobb oldalra akarod feltetni. A jobb lábát felemeled húzod hátra és kicsit tolod a föld felé majd a marját egy kicsit magadfelê húzod ha nem megy a kötőfékszárat megfogod és a feje balra nézve húzod hogy döljön el. De lassan kell mindent mert akkor nem le vágja magát hanem szépen lefekszik.)

Húgom ugy tanította meg hogy szintén amelyik oldalra akarja fektetni azt az oldali első lábát vette fel csak a másik oldaról. Azaz át nyúl alatta és gyengén áthúzza a másik oldalra. Először megprõbálhatod hogy amelyik áll lábát kicsit megütögetni hátha be hajlítja és lefekszik vagy most nem magadfele húzod hanem tolod.

Fontos hogy figyelj oda nehogy rád dőljön a ló vagy a lábával megrúgjon amikor le fekszik illetve ha fel ugorna. Ne erőltesd túl lépésről lépésre haladj és mindig jutalmazd meg.

Ha sikerül megtanítanod akkor kocogtatásra szoktasd meg és akkor nyeregből is fog menni.

2017. dec. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Ez az,adjál neki ötleteket egy újabb ló elszarásához.
2017. dec. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sehogy! Hosszútávon neked az a jobb, ha nem tanítasz neki ilyesmit, mert megfelelő előkészítés és hozzáértés nélkül minden ilyen jellegű trükk csak kétélű fegyver a ló kezében, amivel hidd el, vissza is fog élni.
2017. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!