Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kehes lónak melyik a legjobb...

Kehes lónak melyik a legjobb szemestakarmány?

Figyelt kérdés
Sajnos tegnap az állatorvos megállapította hogy az egyik lovam (akhal teke-arab, 15 éves) kehes. Januártól kezdve szoktunk a lovaknak szemestakarmányt adni reggel.(korlátlanul ehetnek mindig szénát, természetesen ezentúl vizezve adjuk neki) Tavaly kukorica volt meg zab. Nem tudom hogy melyik lenne a a legjobb szemes neki így hogy kehes lett. Segítenétek? Köszönöm!
2017. dec. 29. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen mindegy, csak ne legyen az se poros, se penészes, ügyelj a tárolásra és hogy honnan veszed :-)
2017. dec. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Maga a takarmány valóban mindegy, csak pormentes legyen. Poros szalmát se nagyon lásson, ha megoldható, vagy legalább a bealmolás idejére vidd el onnét.

Ha jól emlékszem, a fitocavallonak van ilyenre is gyógynövénye, azt én biztos kipróbálnám. Meggyógyulni nem fog, de ha könnyebben érzi magát, és fenn tudja tartani a mostani állapotát, már nyertél :)

És amennyit lehet, legyen friss levegőn, vagy legyen ablaka, amit éjjelre is nyitva lehet hagyni.

2017. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szemestakarmányt is lehetne vizezni, hogy ne legyen poros.
2017. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Plusz amennyit csak lehet, legyen legelőn, mert az rengeteget számít egy bokszhoz, vagy poros karámhoz képest.

A kukoricával pedig vigyázzatok, mert hizlal, márpedig egy kehes lónál nagyon nagy baj tud lenni, ha kövér - persze gondolom, nem kap annyit, inkább csak a fűtőértéke miatt etetitek.

2017. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fenn is irták, por és penészmebtes legyen. Mindenképp bekell vizezni bármit is adsz neki. Az Akhal teke-arab ló szerintem fajtájából adódóan nem túl hízékony inkább szikár fajta. Ezért lehet fogyni fog a kehesség miatt. Ezért lehet, hogy olyan szemestakarmányt kell majd neki biztosíts amely könnyen ehető, emészthető és nagy tápértékű. Korpás abrak ivósra keverve tuti bejönne.Kukorica, árpa, cirok pedig súlygyarapodás végett ha kellene, nekem beváltak hasonló korú ès fajtájú kehes lónál.
2017. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ridegben tartjuk tehát mindig kint van, szénát is vizezve kapja. És már megrendeltem neki Marton Zsófi fitocavallo termékét.
2018. jan. 2. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!