Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fogjam meg és hogyan...

Hogyan fogjam meg és hogyan tanítsam meg, hogy bízzon bennem?

Figyelt kérdés
Van egy ló, aki elég idős. Ha megakarom fogni, akkor nem nagyon hagyja magát és járkál fel-alá, elmegy előlem... Tudni kell, hogy sajnos nem nagy helye van. Az udvarba engedve, nehezen meglehet fogni répával, de répa nélkül csak akkor tudtam közeledni hozzá ha a gazdája nincs ott és így is ha rátettem a vezetőszárat a nyakára, hogy aztán magamhoz vegyem a kötőféket, már nem hagyta, hogy rá tegyem. (a helyéről úgy jött ki, hogy a gazdája egy pálcával legyintett felé, hogy menjen ki) Amikor meg megfogtam és átöleltem a nyakát, sokkal jobban megtűrt. Segítsetek!

2017. dec. 30. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Idő kell hozzá rengeteg. Én azt ajánlom, hogy vigyél neki répát mindig. Egy idő után tudja hogy répa van nálad. Mindig a kezedből add át neki és simogasd, dícsérd meg. Aztán ha már nem fél tőled akkor szerintem parellizhetsz is vele. Sok sikert kívánok! Legyél kitartó (:
2017. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szegénykém elég idős már, 28 éves, ha nem több :( Sajnos nem az én lovam
2017. dec. 30. 20:51
 3/6 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszod! :)
2017. dec. 30. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg semmiképpen sem kéne kézből répát adni neki minden alkalommal, mert elkezd majd követelőzni, csípni és harapni, ami szerintem nem fog épp túl sokat javítani a jelenlegi helyzeten.


Egyébként meg bemész, leguggolsz, vagy ülsz, és kivárod, míg ő maga megy oda, és ő nyit feléd, nem te hajkurászod, mint ragadozó a prédát. És ha meg is kötöd, akkor max elviszed valahova, ahova már van lerakva pár répa, aztán vissza a kertbe, elengeded - legyen jó élménye is, ne csak rosszat jelentsen, ha kötőféket, vezetőszárat lát.

Idő, türelem.

Plusz kézen nyugodtan dolgozhatsz vele a korától függetlenül is - nyilván nem nagydíjat kell kérni tőle, de pl azt, hogy igazodjon, ne menjen előtted, se lemaradva, azonnal megálljon, ha te megállsz, vegye fel mindig a tempódat, a nélkül, hogy rászólnál, ha te jobban megindulsz, alkalmazkodjon, ha te hátrálsz, ő is lépjen hátra - ilyesmik. Ezek nagyon jól tudják a figyelmét fókuszálni, hiszen megkövetelik, hogy rád figyeljen.

2017. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És hogyan tanítsam meg ezekre? :)
2017. dec. 31. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Az en lovam is ezt csinalja sajnos... Nincs tul sok munkakedve. En semmikeppen nem vinnek neki mindig vmilyen finomsagot ahogy a 2.valaszolo momdta azert nem. En turelmesen ki szoktam varni odajojjon. Vagy van amikor azt hiszi h jatszunk akk felemeli a farkat es akk meghajtom egy picit aztan hagyom es egy ido utan eszre veszi h te ott vagy (pl csak allsz) es oda fog menni. De ehez turelem kell. Ezt nem lehetmegtanitani a lovadnak egyszer csak ra fog jonni h "hej ez nem is olyam rossz"! Csak kitartas es ido. En ezt mindem 2.nap.eljatszom a lovammal es mar kezdi megerteni. Bar hogyha meglatja a kotofeket a kezemben elkezd hisztizni de semmi gond. :) sok sikert!
2018. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!