Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért viselkedik így? Mi történt?

Miért viselkedik így? Mi történt?

Figyelt kérdés
Járok a közelbe lovazni egy családhoz. Még tavasszal született egy csikó, akivel én is foglalkoztam/foglalkozok. Én szoktattam a kötőfékhez, segítettem a vezetgetést tanítani, csutakoltam is, gyakoroltam vele a lábfelvételt, már nagyon szépen feladta mind a 4-et, ki is kapartam neki mindig, mikor vittük magunkkal lovagolni. Jófej volt, nem rúgott soha, szerette, ha vakargatták. Volt mikor egy kis atyai pofonnal helyre kellett tenni csipkelődés miatt, de ez még nyár elején volt, azóta nem is próbálkozott. Utoljára októberben foglalkoztam vele, utána a sulis és családi dolgok miatt kevesebbet is tudtam kimenni, ha kimentem csak megsimogattam a fejét karámon kívül. Nem az én lovam, így természetesen volt vele foglalkozva, ha nem is annyit. De csutakolták ugyanúgy. Annyit még tudni kell, hogy szeptember vége, október eleje körül kezdték a leválasztását. De októberben még semmi gond nem volt. Egy másik kancával zárták össze egy karámba, egy nagyobb beállóval. A kanca, amúgy nem nagyon szerette, ha közelében volt a csikó, sokszor elzavarta, ha mellé ment. De azért megszokta nagyjából. Most december vége felé megint több időm volt, így gondoltam lecsutakolom a csikót is. Míg a nyakát, marja körül vakargattam meg az első felén, addig nem volt semmi, mikor a farát kezdtem sunyított, majd farolni kezdett. Pedig azelőtt imádta, ha a farát jól megvakargatták. Sőt, sose csinált ilyet. Nem lehetett normálisan lecsutakolni, mert sunyított, s mindig próbált kitérni, vagy farolni. A végén csak lassan végig simítottam a tenyeremmel, próbáltam megérinteni a faránál is, közben nyugtattam. Egyszerűen nem értettem mi lett vele, meg is kérdeztem a tulajt. Azt mondta, 1-2 hete ezt csinálja, s hogy ők nem bántották, nem tudják mi lelte. Tényleg nem olyanok, akik erőszakot alkalmaznak a lovakon. De akkor mi ütött belé? Az idősebb kancától vette át ezt a szokást vagy miatta ilyen? Vagy csak most próbálgatja, hol áll a rangsorban? Esetleg netán valaki tényleg durvább volt vele egyszer és ennyire megjegyezte, s bizalmatlan lett? Persze nem az én gondom, nem az enyém, de megszerettem. Szerettem vele foglalkozni, meg ha volt időm szívesen lekeféltem, kikapartam a patáját.

2018. jan. 1. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Csődör a kiscsiko?
2018. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, kanca. Ezt el is felejtettem leírni
2018. jan. 2. 14:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd kamaszodni, önállósodni, és próbálgatja magát, önállónak, nagynak véli magát. De az is lehet persze, hogy a másik kanca harapta párszor faron... Nálunk az egyik 27 éves ló csinálta, a végén külön kellett rakni, mert durván véresre harapta az egyik sportpóni farát, azóta azt a pónit sem egyszerű ápolni (bár ő nem is a harapás miatt "haragudott meg", hanem a csípős fertőtlenítő miatt, amivel naponta lekentük/fújtuk neki).
2018. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!