Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam össze őket?

Hogyan szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
Kaptam egy lovat és mivel nem lehet egyedül ezért szeretnék mellé venni egy kis pónit viszont nem tudom,hogy tudnám össze szoktatni mert félek ha csak beengedem őket a karámba akkor nehogy bántsák egymást.(lovam lassan 22 éves kanca mellé meg tennénk egy 4 éves kis pónit)

2018. jan. 3. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Először csak a boxajtón/falon, majd külön karámban engedd őket egymáshoz szokni. Ha látod, hogy nyugi van, kérj segítséget, száron mutassátok meg őket egymásnak (hátha az egyik csap vagy harap, amit eddig nem láthattál szeparálva), ha béke van, mehetnek egybe, csak álljatok ott egy kicsit, ha közbe kéne avatkozni. Kis csipkelődés, szájharc, visongás teljesen természetes, abba nem kell belenyúlni.
2018. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is fokozatosan csináltam. Egy hétig szomszedos boxban laktak. Neztek egymast szaglaztak megszoktak egymas szagat s jelenletet. Ezutan az egyik lovat a boxban hagytuk a masikat elvezettem oda ele. Na ott megint szaglasztak piszkaltak egymast de nm tuntek agresszivnek. Ezutan engedtuk ossze oket. Volt egy kis verekedes csipkedes es visitozas de semmi komoly. Csak meghataroztak egymas kozt a rangsort ez normalis.
2018. jan. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lènyeg hogy ne erezd azonnal össze őket. Legyen köztük valami vagy box vagy karám bármi amin keresztül viszonylag baleset mentesen mehet az ismerkedès. Viszont ha a póni jóval kisebb a kancádtól èrdemes oda figyelni nehogy baja legyen közbe.
2020. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!