Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az a jó ha mindig másik lovon...

Az a jó ha mindig másik lovon ülök?

Figyelt kérdés
Kezdő lovas vagyok, 3 hónapja tanulok. Az oktatóm fix, viszont a lovakat mindig cserélgetik, mondván hogy így leszek igazán jó lovas. Van benne ráció, nekem valahogy mégis az az érzésem, hogy amíg nem vagyok egy lovon magabiztos addig nem érdemes másikra váltani. Számomra akkora különbség van két ló között is-ami tudom, hogy másoknál is így van. Én kezdőként jobban szeretem az élénk, nem puha léptű csődöröket, mert ügetésnél jobban érzem a ritmust. Sokszor úgy érzem, hogy azért nem haladok jól, az egyik lóval jól együtt dolgozik, fejlődök, következő alkalommal már egy másik lovon vagyok, ahol szinte kezdhetek mindent előröl.
2018. jan. 4. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így tanulod meg. Az sem jó ha valaki mindig csak egy lovon ül,azokból lesznek az "egylovas" emberek. Lehet h próbálgatják melyik ló a legmegfelelőbb alád azt is elképzelhető. Annak csak örülj,ha lesz rutinod már nem okoz gondot másik ló sem.
2018. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Azért megnézném azt a helyet ahol csődört adnak kezdő alá. Jó ha cserélődnek a lovak, a tempót viszont egyeztesd az edződdel, hogy most 3-4 alkalommal ülj X lovon aztán ülsz másikra. Az edző és tanítványa közt legyen 2 oldalú a kommunikáció, ne csak ő dirigáljon, hanem hallgasson meg, de ha nem mondod neki az ilyen igényeidet, akkor át se tudja gondolni.
2018. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Igazad van, szerintem is jobb lenne ha kezdőként egy lovon ülnél, majd később, amikor biztosan ülöd azt a lovat, amire én kancát ajánlanék, akkor kapnál egy másik lovat.

Szerintem beszélj az edződdel, hogy ha lehet akkor egy lovat ülj.

Mindenkinek más ezzel a vélemémye, de szerintem egy nyugodt kancával kellene kezdeni, akivel kapcsolatot tudsz teremteni, és bíztok egymásban.

Viki

2018. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól teszi hogy több lóra ültet. Minden ló más, másképp kell velük dolgozni. Így több mindent megtanulsz,lesznek tapasztalataid. Ha csak egy lovon lovagolsz, azt az egyet fogod tudni kezelni. Átülsz egy másik lóra, aki az ellentétje annak akit eddig lovagoltál, akkor aztán bajban leszel. Nem fog reagálni arra ami a másik lovon bevált, és fogalmad se lesz mit tegyél. Ha több lovon lovagolsz, megtanulod hogy minden ló más és másképp kell velük dolgozni.

Meg aztán ha az edzőt csak egy un. "automata" lovon lovagoltat, akkor semmit sem fogsz tudni. Aki ezeken a lovakon lovagol, az nem fog tudni más lovat kezelni. Mivel ezeket se kezelte, mert az automata ló mindent megcsinált a lovas helyett. Egy komolyabb lovon már a lovasnak dolgoznia kell, egy automata lovon nem.

Persze nem azt akarom mondani hogy kezdj a legnehezebben kezelhető lovon. Az iskolalovak jók, egy ideig. Én a helyedben örülnék hogy több lovon ülhetek.

Amikor én voltam kezdő, akkor több lóra ültettek és ez sokat segített. Már különböző helyzeteket simán tudok kezelni több lóval. Most ha kicsit gondolkozom,több lovardában jártam már és olyan 18 lovon ültem minimum. Tapasztaltabb lettem, és ez csak jó.

2018. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
"A válaszíró 7% ban ad hasznos valaszokat" aztaqurva
2018. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!