Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ütéscsillapító zselét a...

Ütéscsillapító zselét a nyeregemelő és a nyeregalátét közé vagy a nyeregemelő és a nyereg közé kell rakni?

Figyelt kérdés

Összement a szivacs a nyeregemelőben. Ezért gondoltam arra hogy veszek egy zselét (láttam már valakinél így, de nem emlékszem hogyan rakta fel) akkor azt használom.

De hová tegyem így? Esetleg van más ötletetek ütécsillapításra? (Nem szeretném kidobni a nyeregemelőt.)


2018. jan. 6. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A: én a nyeregalátét - zselé- nyereg kombót mondanám, ha ennyire kell emelni, nem jó a nyereg a lóra...

B: sok-sok kanadai ügetés, kengyel nélküli gyakorlás


ha összement benne a szivacs, ki lehet esetleg bontani, és újat tenni bele...

2018. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ülésiskola vagy helyesen megválasztott nyereg... csodákat tud tenni... Normál esetben ugyanis nincs szükség nyeregemelőre...
2018. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyeregemelő és nyeregalátét közé szerintem :)
2018. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább egy olyan nyerget kéne venni, ami jó a lóra, ha kicsi rád a cipő, hiába béleled ki, lehet, nem töri véresre, de, hogy baromira fájni fog, és még kisebbé is teszi a helyet a cipőben, az viszont biztos...
2018. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha összement a szivacs a nyeregemelőben, akkor ki kell dobni, mert már nem tölti be a funkcióját. Vagy nyeregemelő, vagy zselé. Ahogy a többiek is mondják, az gáz, ha ennyire el kell emelni a nyerget a lótól. HA JÓ a nyerged, akkor én csak a nyeregalátétet és a szelét raknám a nyereg alá.
2018. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó a nyereg csak szerintem valami ütéscsillapítás kell. De akkor inkább veszek újat.

Zselé vagy zselés-szörmés? A zselés-szörme mennyivel vastagabb a sima szivacsos (szörmével körben)?

2018. jan. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!