Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fontos a lovaknak a herpesz...

Fontos a lovaknak a herpesz oltás?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, ez olyan, mint kutyának, macskának a veszettség elleni. Baromi kicsi az esély, hogy veszett állattal találkozik, de ha igen, belepusztul..
2018. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm és eszt ugyanúgy egy évbe egyszer kell beadatni ??
2018. jan. 14. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De a kombináltban szerintem benne van. Legalábbis mi egyszer oltatunk évente, és elég komoly versenyekre megyünk, elég komoly állatorvosi kontrollal.
2018. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kombinált vakcinák, de a herpesz nincs benne. Van olyan is, de nagyon ritka. Herpeszre csak fedeztetés előtt és vemhesség alatt szokás vakcinázni. Nem tudom más istállóknak milyenek a statisztikái, én egyszer nem adattam be vemhes kancámnak, és elvetélt. Lehet nem emiatt, de sose bocsátom meg magamnak a hanyagságom. Életre szóló lecke volt. Fedeztetés előtt, az 5., 7., 9. hónapban ajánlott. Évente csak a lelkiismeret megnyugtatására érdemes adni, minimum félévente de inkább negyedévente kéne. Amúgy tényleg nagyon kicsi az esély, hogy a ló megfertőződik, ha nem tenyészállatról van szó.
2018. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Legalábbis mi egyszer oltatunk évente, és elég komoly versenyekre megyünk, elég komoly állatorvosi kontrollal."

Hogy csináljátok? Csak mert influenza ellen félévente kell oltani. Engem már azért is hurcoltak meg versenyen, hogy ugyan a ló aktuális oltása érvényes volt, de az azelőtti nem. (volt hogy kimaradt az egyik félév) Külföldön meg az alapimmunizálást is igazolni kell, nem mondhatod, hogy a lovad már 2 éves volt, amikor kiállították az útlevelét.

A herpesz oltás nem kötelező egyébként, csak az influenza.

2018. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos a lovam e miatt kellett elaltatni most ünnepek alatt.. Még mindig megvisel. Lóambulenciát hívtam mert mégis csak ők értenek a legjobban a lovakhoz illetve több esetnél is azonnal jöttek hozzám. Azt mondták a herpesz vírus a lovak 45%-ába benne van és 85%-ba ebbe halnak meg a lovak. Több fokozatból/faktorból áll. A legrosszabb a bénulásos ami egyik napról a másikra történik mindenféle előjel nélkül utána a vetélés, pata-írha gyulladás és léguti megbetegedések/tüdő gyulladás. Vérvételben nem lehet ki mutatni. Az oltás 10/11ezer ft és csak 4 hónapig védi a lovat (ha nincs benne) de elég félévente oltani. Én nem tartom lovardában a lovaim és jó pár éve nem viszem olyan helyre őket ahol más lovakkal érintkezhetnének. Egyszerüen legyengült az inmunrendszere a lovamnak az időjárás miatt és ez elég is volt a virusnak. Azóta is minden nap úgy megyek haza hogy nehogy a többi lovam is el keljen altatni. Be oltattam a többit de nem védi meg őket ha már bennük is van. Nagyon könnyen, gyorsan terjed lovaknál elég hogy ha csak össze szagolnak, vakatgatják egymást. Hogy fontos e azt mindenki maga dönti el. De ha lovardába tartanám a lovam akkor megkérdezném hogy milyen betegségek fordultak elő ott és az alapján döntenék.
2018. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm akkor ez már számomra nemis kérdés hogy be adatom-e nem szeretém ha egy kis figyelmetlenség miatt egy élet múlna rajta!
2018. jan. 16. 23:10
 8/8 pretdr5 válasza:
Igen, ha nem akarod hogy elkapja tőled...
2018. jan. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!