Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan alakítsak ki kapcsolato...

Hogyan alakítsak ki kapcsolatot vele?

Figyelt kérdés
Lovagolok egy lovardában, és ott van egy ló akit nagyon megszerettem valamiért, és mikor először láttam nagyon kedves volt hozzám. Ülni sajnos nem ülhetek rajta, mert elvileg nagyon makacs (senki se szokott rajta ülni), de attól függetlenül hogy nem ülhetek rajta szeretnék vele jóban lenni, mert nagyon jó lelkű, csak a pályán olyan. Heti kétszer járok ki, és lovazás után mikor visszavisszük a lovakat mindig megsimogatom, meg szoktak lenni lovas bulik, meg rendezvények, és akkor mindig 1-2 órát ott szoktam vele lenni, egy kicsit fél tőlem, a rangsorban is alul van(egyébként egy kanca), szóval szeretnék bizalmat kialakítani vele, meg lehet hogy jót is tenne neki ha valaki simogatná, meg szeretné. Annyi hogy legyek vele sokat, hogy megszokjon, vagy hogyan érjem ezt el?

2018. jan. 14. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A lovaknak nincs szüksége simogatásra, még vakarásra inkább ha viszket valahol, de amúgy csak elviselik az ember "szeretgetését". Amúgy ja, kezdetnek lehetsz vele sokat, bár nem tudom miféle kapcslatot remélsz heti kétszer 5 perctől, úgy, hogy igazából semmi aktív tevékenységet nem is végezhetsz vele.
2018. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj az, ha más lóval is van kapcsolatod, nem csak azzal, akin lovagolsz. Amit csinálsz, az teljesen jó. Legyen melletted pozitív élménye, akár simogatás, egy jó szó, kis falat, egy perc béke erejéig.
2018. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát az első rohadt nagy baromságot mondott ,úgyhogy felejtsd el . Mert a lovaknak igen is van szükségük simogatásra , szeretgetésre.

A kérdésre válaszolva . Gondolom azért nem lovagolják mivel nehezen kezelhető , ahogy írtad kissé makacs . Nálunk is volt egy ilyen paci a lovardában ő is a ranglétra alján volt szegényke . De pont ezért mivel ha nem lovagolnak rajta nem hiszem hogy sok törődést kaphat így szeritnem nagyon jó ötlet ha barátkozol vele . Vihetsz neki jutalomfalatot és beszélj hozzá. Nem tudom hogy karámon kívül simohatod vagy be is mész hozzá ,de ha egy jóindulatú lóról van szó esteleg megkérdezheted ki viheted - e legelni . Persze , az oktató úgy is tudni fogja hogy vezetgetve is olyan makacs e mint háton . Tök jó hogy próbálsz vele kapcsolatot kiépíteni . Es ha csak őt perc az is valami . Figyeld meg emlékezni fog Rád hogy te vagy az aki mindig meglàtogatja . Egyébként nagyon nem értek egyet az ilyennel hogy csak állnak pacik hasznàlatlanul ... Mások lehet szívesen foglalkoznának vele és egy hozza értő tapasztalt lovas el is tudná lovagolni vagy javítani a viselkedésén( persze tudom hogy erről nem te tehetsz meg hát mindenhol vannak ilyenek ) . Ha gondolod írj privit érdekel mi lesz veletek

2018. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!