Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megnyirt lora takaro!?

Nem megnyirt lora takaro!?

Figyelt kérdés
A lovam nincs megnyirva, de gondoltam esos napokra jol jonne egyfajta takaro ami nem olyan vastag es nem izzad be ala ha mondjuk rajta van egesznap. Van ilyen takaro? Esetleg tipus nevet tudnatok irni ha van? Sajnos a boxba nem tudnam oket bezarni, mert futoistallojuk van, az esot meg szeretik, tehat nem nagyon mennek be
2018. jan. 15. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, a szőrük nagyon jól van kitalálva, ha megnézed, lefolyik róla a víz, úgy, hogy alul száraz marad. Illetve, ha jól értem, bármikor bemehetnek az istállóba, tehát, nincsenek kizárva egész napos hideg, ázatós eső esetén, hanem van választási lehetőségük. Ilyen körülmények között szerintem semmi szükségük takaróra, én maximum egy polárt vennék munka utáni leszárításhoz, ha nagyon megizzad...
2018. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, polarom az van is es szoktam is hasznalni munka utan:)
2018. jan. 15. 19:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Én idén vettem a 17 éves lovamra takarót. Múlt hét végéig egy polár béléses vízhatlan, szélálló volt rajta éjjel-nappal (nappal legelőn, éjjel angol boxban van). Hétfőn pedig lecseréltem egy 200 grammos karámtakaróra.

A polár béléses vízhatlan-szélálló takaró amúgy egy jó választás a lovadnak, az nem meleg, csak ad egy extra védőréteget. Az én lovam pl. utálja az esőt ősztől tavaszig, képes egész nap a beállóban kuksolni, amitől persze jól beszűrődik mindkét hátsó lába. Ezzel a takaróval viszont rájött, hogy védve van a víztől, és azonnal "kiköltözött" a beállóból :D Szóval nekem megérte.

Amúgy ha nem jó takarmányhasznosító lovad, akkor is érdemes takarót tenni rá, mert akkor nem a fűtésre megy el az energiája a lónak.

Ja, amúgy nem vagyok takarózás párti :)

2018. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A takaróval az a baj, hogy összenyomja a szőrét, és így elvesz egy plusz szigetelő réteget, amit a szőrszálak közé jutott levegő adna. Ha meleg van (télen fagypont fölött)kicseszel a lóval, ha hideg van akkor nagyon vastag takaró kell, de azt le kell venned ha javul az idő, mert ha aláizzad az a baj. Szerintem hülyeség.

Örök igazság: "a pulóver az a ruhadarab, amit akkor kell felvenni, ha anya fázik"

Ha fázol úgyis venni fogsz rá egy Decathlonos lótakarót(mert az olcsó), de hidd el a ló nem totál hülye, ha fázik, be fog menni abba a futóistállóba.

2018. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásomból kimaradt, hogy az öreg, beteg és rossz kondíciójú ló esete más téma. Erről nem írtál, felteszem a lovad fiatal és kövér mint egy disznó. :)
2018. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!