Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasoktatók, edzők ti hallott...

Lovasoktatók, edzők ti hallottatok, tapasztaltatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel elmentek egy lovardában tanítani, majd egy idő után közli a tulaj, hogy a jutalékotokból/fizetésetekből hozzájárulást von le a felszerelésekhez, állatorvosi költségekre. Miközben ti vigyáztok mindenre és nem a ti hibátokból szorul a ló plusz állatorvosi ellátásra (pl legelőn szerzett sérülés kezelése). Ti belemennétek vagy inkább otthagynátok a helyet? Mi a véleményetek róla?


(bocsi moderátorok, de itt olvas a célközönség)



2018. jan. 15. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Én még nem
2018. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Biztos is,hogy otthagynám.Sok lovas helyre keresnek embert.
2018. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Szokasos kizsákmányolós csicskáztatás . Sokszor van ez,mindent kitalálnak csak h ne kelljen fizetni. Gyakran az edzés,oktatás mellett még olyat is elvár amiről szó sem volt. Csak magán oktató/edzőként szabad ,saját magadnak dolgozni, ott legalább ami a tiéd megkapod még ha nem is sok. Én inkább megyek több helyre magánórát tartani egy nap,minthogy egésznap egy kizsákmányoló,lehúzós szemétladának ugráljak egy adott fix helyen azért h aztán mindenféle mondvacsinált hazugsággal elcsalja a lovémat. Azonnal hagyd ott ezt a szart.
2018. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem jogos, ha az ő felszereléseit és lovait használod. Oké hogy vigyázol rá, de ez neki miért is jó? Nyilván a maga hasznát is keresi, ha egyszer pénzt és energiát ölt lovakba és felszerelésekbe. Ettől még nem lesz kizsákmányoló. Van persze olyan, hogy szemét a tulaj és nem korrekt ahogy a lovasiskolázás anyagi részéhez áll. Neked kell megbeszélned vele és mérlegelned megéri-e így is, vagy jobban keresnél mint sima alkalmazott fix fizetésért, esetleg vásárolsz inkább saját cuccokat és saját lovakat, ha van rá lehetőséged.

Gondolj csak bele, ha a sajátod lenne, akkor is egy csomó pénzedet elvinné, hogy vigyázol mindenre, de a lovak szétrúgják egymást a legelőn, vagy az egyik gyerek leejti a nyerget. Értem hogy te csak azt látod, hogy nélküled ott állna használatlanul sok ló és a cuccaik, de foglalkozz a saját dolgoddal! Nem rosszindulatból mondom, hanem segítő szándékkal javaslom: mérlegelj megéri-e, vagy nem. Ha így is marad pénzed megélhetésre, akkor ne azzal foglalkozz, hogy a tulajnak(a másik oktatónak) mennyivel több van. A stressz árt az egészségnek!:)

2018. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Na megjött a helyi szemétláda. Ha nem akarsz fizetni nem kötelező ám oktatót/edzőt odahívni,nyugodtan kitakarodhatsz és megcsinálhatod magadnak a melót !Ha én ott dolgozok Mi közöm lenne nekem ahhoz h használódik a cucca? Az ő érdekében történik,nem a magáncélomra használom ! Vagy mit akartok mindenki ingyen dolgozzon nektek vagy még nektek fizessenek h odamennek oktatni a putritokba? Na ezért nem éri meg itthon ezzel foglalkozni,itt az élő példa,egy ingyenélő,szarrágó Gyökér..
2018. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem jogos, ha az ő felszereléseit és lovait használod. Oké hogy vigyázol rá, de ez neki miért is jó?"


Mert ebből él te észlény ! Persze h az ő lovait,felszerelését használja,szimpla alkalmazott,ezeket a tulajnak a dolga,kötelessége biztosítani ha pênzt,lovagoltatást akar. Vagy szerinted szaros ezer ft ért még koptassa a saját nyergét azért h valaki másnak menjen a biznic? Ennyire ostoba azért te se lehetsz.. Ha valakinek terhes alkalmazottat fizetni nem kell odahívni senkit és nincs probléma. Egyébként tényleg menj el magánedzéseket tartani,jobban jársz mint ha leállsz ilyen cigánytelepekkel fillérekért.

2018. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem az utolsó két hozzászóló személyeskedő cigányozó stílusa magáért beszél. Kérdező, rajtad áll melyik hozzáállással tudsz azonosulni.
2018. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért van jócskán lovas ahol most vagyok, viszont jutalékért dolgozom. A tulaj igen csak jól keres vele. Ő a vállalkozó én csak "alkalmazott" vagyok neki kell a pénzt beletennie, hogy legyen min meg mivel oktatni, én pedig beleteszem a szívem lelkem, a szaktudásom. Amúgy nagyon szeretek oktatni és a lovasaim is elégedett, így sokan járnak rendszeresen, sőt testvérek és nagymamák is kedvet kapnak a másiktól.


Amúgy szerintetek hogy érdemes ezzel foglalkozni? Persze az ideális saját ló állomány és hely lenne, de jelenleg erre nincs lehetőségem.

Szóval hogy jó ez? Alkalmazottként fix bérért, vagy jutalékért egyszerűsített foglalkoztatásban (ez félig meddig szürke foglalkoztatás) vagy egyéni vállalkozóként?

2018. jan. 19. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Az a baj, hogy még mindig nem derül ki, hogyan is néz ki a te munkaviszonyod. Ha fix fizetést kapsz, az nyilván úgy van kiszámítva, hogy a tulaj keressen annyit, hogy maradjon pénze a lovai fenntartására, a felszerelései karbantartására. De nálunk dolgozott a lovardában "család barátja" aki csak úgy használta a lovakat és a cuccokat, a lovagoltatásból befolyó pénz egészét zsebre tette. Nem ment tönkre semmi végül is, de csomószor koszosak voltak a cuccok, a lovak nem a helyükre kerültek vissza. Ha az általa használt ló beteg volt és virrasztani kellett nála, nem volt elérhető. Akkor itt most ki zsákmányol ki kit?

Nem tudom nálatok hogyan van megosztva a munka, csak azt tudom, hogy az éremnek két oldala van.

Jól keres a tulaj veled? Oké. Te jól keresel vele? Ha az őszinte válaszod igen, akkor ne azzal foglalkozz hogy neki mennyi pénze van, hanem örülj, hogy neked is jut elég. Ha nem keresel jól, akkor tényleg hagyd a francba, mert találsz olyan helyet ahol megbecsülnek. Sok helyre keresnek lelkiismeretes oktatót.

2018. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező: le lett írva hogy érdemes ezzel foglalkozni. Elmész és saját magad szakállára tartasz magán órakat háznál vagy ahova hívnak ,(előny ha egyéni vállakozóként felveszed tevékenységi körnek de nem muszáj,ebben a szakmában 99% feketén van gondold el ha még azt a 3-5 ezer ft is leadóznád mi maradna) . Vagy csinálod így ahogy most és örök haszontermelő,kiszolgáltatott csicska maradsz. Beleteheted a szíved,lelked ez mind szép is jó ha közben kihasználnak,de ha neked ennyire mindegy h tied is lehetne az a pénz amiért megdolgozol,ehelyett egy kizsákmányoló leszedi rólad azt is ami járna akkor csináld hajrá
2018. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!