Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék. Hogyan?

Lovat szeretnék. Hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy megvegyék az általam kiválasztott lovat?

Nincsen semmi akadálya nincsen, mivel már 5 éve díjlovagolok, mindhárom jármódban biztosan megyek, és elég sok díjlovas gyakorlatot. Inkább az a kérdés, hogy hogyan beszéljen meg velük.



2018. jan. 17. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tisztában vagy hogy mennyibe kerül egy ló? A vételár hagyján, fenn is kell tartani. Bértartás, állatorvos, patkolás, sorolhatnám. Ha ezt nem tudják/nem akarják finanszírozni, akkor nem tudod megbeszélni velük sehogy.
2018. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy ló nem kevés idő és pénz,tudhatnád már.Mi lesz vele ha tovébbtanulsz, van e keret erre?
2018. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindez amit leírtál a kutyát nem érdekli és semmi jelentősége ha nincs rá pénz. Vidd rá haza a pénzt vagy ha nem tudod mert nincs kereseted akkor meg ne követelőzz .
2018. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem követelőzők, van rá keret és tisztában vagyok, hogy mennyibe kerül, mivel már kinéztem egyet. Hogyan beszéljek velük erről?
2018. jan. 17. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom, már alapból a lovaglás mint versenyszerű hobbi sem lehet kis mulatság a szülöknek.

Ha van rá anyagi keretük, biztosan vásárolnak reális áron neked egy lovat, azonban ha nincs lehetőség rá úgy sem tudod meggyőzni őket.

2018. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Értjük mi azt, hogy tudod, hogy a ló mennyibe kerül. De a fenntartás a drága. Meg a másik, hogy amíg nem vagy 18, addig majd az edződ válasszon neked lovat... Láttam már olyat, hogy jaj, de szép, jaj, de okos, csak ellovagolni nem tudta, mert kiderültek a turpisságok, amiket nem látott. Egy jó edző megnézi a lovat nélküled, akár tudja is, hogy eleve hol kell keresni, mert benne van a versenyzésben, és pl tudja, hogy valaki elért x szintet a lóval, ott a ló stabil és megbízható, de nem tud feljebb kerülni, a lovas meg menne tovább, és eladja. De attól, hogy te megnézed, jó kiállású, szép mozgása van, azt nem fogod látni, hogy már melegek az izmai, mert egy órát reptették előtte.

Összegezve: a fenntartás drága, és ne te válassz lovat. Tudom, és értem, hogy magabiztos vagy, de hidd el nekem, 5 év lovazás édeskevés. Nem mondom, hogy buta vagy meg kezdő, nem szóllak le, de szimplán az idő kevés, hogy eleget láthass.

2018. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet tényleg várni kéne még 1-2 évet, de azután már egyetem és semmire sem lesz időm. Nyilván olyat nem akarok csinálni, hogy megvesszük, nálunk van 1-2 évet és mikor jön az egyetem eladjuk.

Na nem baj majd egyetem után biztos veszek magamnak egy lovat, addig meg ráérek tanulni. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2018. jan. 17. 21:47
 8/10 anonim ***** válasza:

- A vételár semmi a fenntartáshoz képest. Plusz nektek is kéne enni valamit, meg fizetni a számlákat.


- Te most vagy valahol az életben. De hamarosan változni fog az életed, továbbtanulsz, majd elmész dolgozni. Tudsz elég időt szakítani a lóra?

"Gyorsan kiszaladok hozzá, és ránézek" válasz nem játszik.


- A szüleid akarják? Ha nem, akkor nem tudsz mit tenni.

2018. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Plusz több mint 10 évig a társad lesz (gondolom első lónak idősebbet és tapasztaltabbat választasz)


Biztos helye lesz nálad, amíg él?

2018. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%
Illesz az egyetemhez,megfelelően buta vagy hozzá..
2018. jan. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!