Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A1-es díjlovagló feladatsorban...

A1-es díjlovagló feladatsorban a köszönés mit jelent? Ott a lónak meg kell hajolnia, vagy csak a lovas csinál vmit?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz ezt a feladatsort megtanulni, és mennyi időbe telik?

2018. jan. 18. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

https://www.youtube.com/watch?v=C5FgAQiQhCk

Az a köszönés ami a videóban is látható. Belovagolsz középre, megállsz, majd a jobb kezeddel lefelé "intesz", miközben biccentesz a fejeddel.

2018. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem nehéz, de minél több időt szánj rá.

Belovagolsz x(közép), megállsz, és jobb kézzel lefelé intesz. (Jótanács: sokat voltam írnok PK-s bírók mellett, vannak akik szigorúan nézik, vannak akik azért észreveszik, hogy zavarban vagy és mondjuk a balkezeddel intesz. Előbbi beírhatja hibának, utóbbi nem. A lényeg az, hogy próbálj meg a lehető legjobban ráérezni a lovadra, mert nézik az összhangot, nem csak azt, hogy hol a kezed, meg hogy pattogsz-e ügetésben/vágtában. Figyelik, hogy mennyire vagy empatikus a lovaddal, mennyire adsz neki világos utasításokat, és van olyan bíró, aki a mosolygó lovasokat szereti. Semmi gond nincs azzal ha izgulsz, de készülj fel alaposan, rengeteg olyan lovast láttunk, akik az miatt lovagoltak borzalmasan, mert vagy nem jól, vagy nem eleget gyakoroltak, vagy a kettő együt. Ha segít, nyomtasd ki a programot, és kérj meg valakit, hogy mondja neked mikor mit csinalj, amíg meg nem jegyzed.)

2018. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

"és van olyan bíró, aki a mosolygó lovasokat szereti."


Ezért tart itt a sport,mert pofára megy dijlovasban a pontozás. Ennyiből jobb az ugró,ott megy az óra vagy versz vagy nem,nem hasraütés szerűen ,pofára ,csókra megy a pontozás.

2018. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Már hogy értve "a feladatsort megtanulni"? A gyakorlatokat tudni, vagy a programot fejből lelovagolni? Utóbbi az két hétköznap, ha villamossal jársz iskolába, mert reggel és délután is elmondod két megálló között egyszer, miközben fejben el is képzeled. Ha 5 villamosmegállóra laksz, átlagember ennyi ismétléstől a nemzeti dalt is fújja. :)

Lehet rajzot is csinálni, saját szimbólumokkal, az 32 perc befektetés, de szerintem megéri. Én mondjuk CorelDRAW-ban rajzoltam, A5 méretben kinyomtatva lamináltam.

2018. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

"Ezért tart itt a sport,mert pofára megy dijlovasban a pontozás."

Ahol nehéz jól megfogni, ott mindig van kétség, de hát ilyen a műkorcsolyázás is, satöbbi. A díjlovas bíráskodás objektivitásának érdekében elég sok lépést tettek a elmúlt 40 évben, lásd továbbképzés, pontozások összehasonlítása, stb. Hogy nem lesz sosem olyan egyértelmű, mint az akadályverés, az tény, aki ezt nem tudja elviselni, rúgjon be csendesen esténként.


Ami a mosolygást illeti, az azért egy jó indikáció arra, hogy csikorog-e a produkció, vagy nem, ami meg alap dolog. Persze mosoly alatt nem a társasági vicsort értve, hanem a lazaságot.

2018. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Egyes orszagokban ha egy bíró alacsonyt pontszámot ad,meg kell indokolja szakmailag miért tette ha a többi bíróktól nagyon eltérően pontoz. Itt nálunk pofára megy. Név nélkül de pl az is vicc volt amikor pár éve sóskúton a saját tanítványai programjánál bíráskodott az egyik bíró. Vannak tisztességesek mint pl a Berényi Miklós de inkább a pofára pontozás a jellemző. Sokszor ülni nem tudó lovasok kapnak 8 pontot ,aki szebben ül,több a lóra a befolyása ,összhang az meg kapja az5-6pontot kevesebb százalékot. És mindenféle indoklas nélkül . Ez megy itt,még a jelentéktelen E -A kategóriában is.
2018. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

"Ami a mosolygást illeti, az azért egy jó indikáció arra, hogy csikorog-e a produkció, vagy nem, ami meg alap dolog. Persze mosoly alatt nem a társasági vicsort értve, hanem a lazaságot."



Nem tudom hány díjlovas versenyen indultál de a kutyát nem érdekli mosolyogsz -e vagy hogy érzed magad a lovon. A ló lazasága számít,illetve a lovas ülésének a lazasága. Általában aki koncentrál,benne a teljesíteni akarás az program közepén nem a mosolygással lesz elfoglalva. Aki eszerint pontoz,az vissza is adhatja az engedélyét.

2018. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


#3 úgy értettem, hogy a gyakorlatokat helyesen elsajátítani mennyire nehéz? :)


Ha nekem "csak" egy felvételi vizsga erejéig van szükségem erre a feladatsorra, és lovat biztosítanak a vizsgára, az edzésnél gondot jelent, ha nincs saját lovam? :/

2018. jan. 18. 20:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam, nem a #3nak ment a kérdés, hanem #4esnek :)
2018. jan. 18. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!