Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Buntessem? Ne buntessem?

Buntessem? Ne buntessem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Multkor a lovamra felultem, 3x is bakolt alattam: 1-nel azert mert nem arra ment amerre o akarta volna 2-nal szinten ezert 3-nal meg mar szepen ment ugetgettunk egy ideje es egyszercsak egy oriasit bakolt es akk viszont leestem (az elso kettonel nem estem le) viszont szerencsere labra erkeztem. Egybol odacsptam neki (azert erezte mert kapkodta a fejet felfele) meg a kantart is megrangattam kicsit. En nagyon imadom, teljes szivembol szeretem a lovamat (egy regenyt tudnek irni h miert imadom) de neha nemtudja h hol a hatar. Lehet h azert volt mert egy hete lovagoltam rajta utoljara? Sajnos nincsen ra nagyon idom igy telen, mert hamar sotetedik. Lehet h azert mert tele volt a segge? Valaszokat varom! :)


2018. jan. 23. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 hete ment, akkor érdemes lovaglás előtt lefutószárazni. Ha hétköznap kevés az időd 2 naponta érdemes legalább 20-30 percet futószárazni sok átmenettel, fokozásokkal. Agyilag szépen lefárasztja ez is.

Valószínűleg azért vakolt mert tele volt. Én sem fogadom el az ellenszegülést, viszont nem mindegyik lónak van önuraloma, ha teli a segge.

2018. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha leesel SOHA nem szabad bántania lovat, mert arra tanítod vele, hogy legközelebb meneküljön a verés elől (azaz hagyjon ott a francba), ami terepen már elég kellemetlen.
2018. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az szájrángatást nagyon hamar felejtsd el, pláne ha annyira szereted a lovad mint állítod. Ilyen nincs hogy nem tudja hol a határ, ahogy mondták előzőleg természetesen tele volt, nem az ő hibája. Le kell mozgatni rendszeresen, ha rá akarsz ülni.
2018. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Büntesd munkával. Ha leestél ülj vissza, dolgoztasd meg az agyát,hátraléptetés,átmenetek,fokozásokkal

sok hajlítás intenzíven. Hajtsd le futószáron, de ésszel, rendesen ugrasd vágtába, ne esztelenül hajtsd. Majd ha le nyugodott odadobott szár és séta a jutalom. Ha ritkán ülsz fel inkább hajtsd le előtte ott bohóckodja ki magát.

2018. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nemhinnem, hogy az en hibam h leestem rola. Egyszeruen nem ertem h ezt h kepzeli. Ha mindig hagynam es nem buntetnem meg, akk megjobban csinalja. Ne legyunk mar horcsogok a lo mellett. Es nem ez az elso eset h bakolt alattam, ugyanugy leszidtam, es megse rohant el azota sem tolem. A masikaknak keg teljesen igaza van, hogy buntetnem kell de akk ezek szerint ne verssel, hanem intenzívebb mozgassal. :)
2018. jan. 24. 15:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Először is az okokra kell fényt deríteni, hogy miért bakkolt. Nem volt kényelmetlen a nyereg, nem okoztál neki fájdalmat, tele volt a segge és ilyenek.... Te tudod csak, hogy miért történt. Ha nincs fizikai oka, akkor kérj tőle különféle feladatokat.
2018. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hat en tipikus az a fajta vagyok, aki nem a leghatarozottabb a lovon.. Persze ha akarok tudok az lenni. Semmi fizikai fajdalmat nem okoztam neki, csak szerintem szimplán tele volt :)
2018. jan. 25. 20:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!