Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bakol. Mit tegyek?

Bakol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valahogy amikor ugratom be a lovamat vágtába, mindig bakol én meg persze repülök... Nem ugy kell elpezleni, hogy picit kirug, egekbe áll a lába. Az ki van zárva, hogy durva vagyok vele, mert futószárnál is bakol, bár mondjuk arról leszoktattam. Esetleg lelehet róla szoktatni? Vagy hivjak valakit, aki letudná? 14 eves vagyok :)
2018. jan. 26. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha lenne segítséged, mert gyorsan megtanulja, hogy ha bakol, leesel... Első körben meg kell nézni, hogy passzol-e a nyereg, nem töri-e valahol, nincs-e egyéb fájdalma. Ha ezek ki vannak zárva, akkor annyi marad, hogy fent kell maradni :) Rá kell jönnie, hogy ha bakol, akkor se ússza meg, munka van, le fog szokni róla. Innen nehéz megmondani ismeretlenül, hogy mi válna be, van, amelyiknél kettőt rá kell verni a seggére, ha bakol, van amelyiknél csak ignorálni kell és küldeni tovább, amíg abba nem hagyja, van, hogy egyéb probléma van, a lényeg, hogy kellene valaki, aki segít neked földről vagy felül pár alkalommal a lovadra.
2018. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nyereggel nincs gond, tehát fel kell ülnie valakinek. 3x bakolt abbol 1x estem le, de amikor nem estem le buntettem. :)
2018. jan. 26. 09:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden beugratásnál vagy csak az elsőnél csinálja? Milyen sűrűn lovagolod, mert ha nincs 2 naponta mozgatva, akkor lehet jókedve is,ilyenkor futószárazd le. A futószáron is készítsd elő a vágtát ne bele hajtsd, hanem szépen lassú ügetésből ugorjon vagy lépésből ahogyan lovas alatt is kell. Ha nem csak az első beugratásnál csinálja, hanem mindegyiknél, akkor lehet lovashibától az ellenszegülésig bármi, érdemes edzőt hívni, aki rendbetesz titeket.
2018. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az első vagtabeugrasnal. :) es igen, sajnos nincs tul sok idom lemozgatni ezert kb hetente 2-3x szoktam mert igy telen foleg mert hamar sotetedik. Velem (nem nagykepusegbol) nemhinnem h gondok lennenek, mert jarok lovagolni es persze h szoktam vagtazni de nem szokott belole gond lenni. Azt meg aruljatok el nekem h ez mennyire igaz h ugy kell a szárat tartani h font legyen a lo feje es akk nem bakol? Kiulni meg ha jol tudom hatra kell dolni. Meg egy kerdes: veressel (nem durvan de azert erezze), vagy aktivabb munkaval buntessem? :)
2018. jan. 26. 09:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felemelt fejjel nem - vagyis nehezebben - tud bakolni, neked pedig több esélyed van a fennmaradásra, ha hátradőlsz. A büntivel az a baj, hogy azt nagyon kell időzíteni, mert ha akkor kap ki, amikor már abbahagyta, az nem túl szerencsés... Ugyanakkor sokszor csak olaj a tűzre, ha bakolás közben ráversz kettőt. Főleg ha csak az elején csinálja, szerintem próbáld meg egyrészt kiülni, másrészt nagyon határozottan előrehajtani vágtában. Pár nyugis vágtaugrás utána vedd fel, és ha rendezted ügetésben, ugrasd újra és nagyon dícsérd, ha szépen beugrik. De ezt nehéz így messziről, legjobb lenne, ha kérnél edzői segítséget, aki lát titeket kívülről.
2018. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindegyikotok valaszat! Haszonsak tűnnek! Ki is probalom. 😊
2018. jan. 26. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább munkával büntesd. Amúgy olyanért nem szabad büntetni amiért nem hibás. Tehát ha teli a segge és azért csinálja akkor 2 megoldás van, vagy lemozgattuk előtte vagy az a rakott igazítod a munkához. Ha kevesebbet megy akkor inkább csökkentsd neki a zabot, mert az is ad egy plusz energiát ami így vezetőik le.

Múltkor én is pihent lóra ültem volt is rodeo csak hogy én ki tudom ülni a hülyeségeit és utána még hajtottam jó pár kört hogy akkor most menjél, a maradék időben meg úgy dolgozott mint a kisangyal.

2018. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Üld ki
2018. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó régi kérdés, nemtudom h meg kell e válasz, de próbáld meg kiulni, :hatradolsz, szorít a comb és a lábszár ➕ új le, melyen a nyeregbe. Egyébként ha nem engeded h letolja a fejét, akkor nem tud nagyot bakolni, mert nem lesz lendülete.
2020. ápr. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!