Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy lovasiskolában sérült loval oktatnak?

Figyelt kérdés
Szegény állatnak ízületgyulladása volt, amit nem kezeltek és sánta maradt. Oktatólónak használják. Egyrészről végtelenül sajnálom a jószágot, a másik hogy szerintem egy kezdő lovasnak sem jó sánta lovon lovagolni. Nagyon nehezen kezelhető, sokakat már ledobott. Nekem eddig szerencsém volt, de nehezen tudom irányítani, nagyon meg szoktam szenvedni vele.
2018. jan. 30. 20:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Állatkínzásnak tartom.
2018. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen van ahol a ló egy pénztermelő eszköz csak és emellett a lovas fejlődése is lehetetlen. Sánta lovon jóérzésű,magára valamit adó igényes lovas nem lovagol márcsak elvből sem.
2018. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Maximálisan igazad van, nagyon bánt a dolog.
2018. jan. 30. 21:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Jóérzésű lovas nem ül sérült lóra. Na meg jóérzésű oktató se oktat. Sok lovarda tulajdonos pedig megnézhetné mibe invesztál, mert nálunk is vettek olyan lovat oktatási célra, melynek korábban voltak lábproblémái és a mai napig elő-elő jön neki, aztán meg húzza a főnök a száját, mikor megint le kell tenni pihenni 1-2 hétre, mert nem bírja a napi 4-5 óra munkát.
2018. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt,hogy nem kell odamenni lovagolni.Ha nem jár oda senki,tönkremegy az állatkínzó féreg.

Azon ne csodálkozz,hogy a ló nehezen kezelhető,jó eséllyel az állandó fájdalmak miatt.Az ízületi gyulladás ugyanis olyan,hogy minden mozdulatra pokolian fáj.

Amikor arra a szerencsétlenre ülsz,bűnrészes vagy állatkínzásban.

2018. febr. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért le ne csukd már utolsó. Ha pl elsőnek megy lovagolni életében először valaki az észre sem veszi a sántaságot,annak meglehet magyarázni mindent. Itt egyedül a lovardavezetés a bűnrészes azzal együtt aki oktat.
2018. febr. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És arról mi a véleményetek, ha túl sok lovast engednek be a pályára egyszerre. Mindenki más más tudás szinttel. Tehát ezt úgy kell elképzelni, hogy 6-7 lovas van bent egyszerre, abból 3-an futószáron mennek nagy körön, ketten próbálnak vágtázni, egy lovas osztály lovagol, és van olyan kis gyerek aki pedig csak lépésben megy. Mindenki össze-vissza, keresztbe kasul, egymást kerülgetve, lavírozva. Szerintetek ez normális dolog? Ettől fog egy lovas igazi tapasztalatot szerezni, hogy balesetveszélyes helyzetekbe kerül? És akkor még ezt tetőzi, hogy a végén kiderül hogy sánta szegény ló, aki nyilván, azért kezelhetetlen.
2018. febr. 3. 09:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Szakmaiatlan, kontár dolog,ráadásul egymás veszélyeztetése is benne van. Két haladó + futószáras az ok, mert a két másik mehet osztályban, bár a figyelem így is oszlik, és nem tudod őket úgy javítani. Eleve 3 futószáras lovassal úgy telítődik a pálya, hogy csak külső patanyomon lehet körbe-körbe menni, a lépős lovasnak esélye sincs beljebb húzódni és helyet adni a vágtázni akarónak, a patanyomfigurák lovaglása meg egyszerűen lehetetlen. Egy totális káosz az egész, senki nem fejlődik sehova, ellenben rohadtul veszélyes.

Az ilyen helyet messzire kell kerülni, aki meg ilyen feltételek mellett odamegy oktatni arról is megvan a véleményem...

2018. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szeptember óta lovagolok, ez az első hely ahova járok, alapvetően nagyon kedvesek, és egész gyorsan fejlődtem (saját magamról nem gondoltam volna), de ez most engem is szíven ütött. Nincs elég tapasztalatom, így nehéz objektív véleményt kialakítanom. Ezért kértem a véleményeteket. Szükségem volt egy kis megerősítésre, mert én is azt érzem, hogy ez így nincs rendben. Köszönöm mindenkinek a választ.
2018. febr. 3. 10:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem véletlen nehezen kezelhető a ló, amelyik ló már mutatja a sántaságot, annak elég nagy fájdalmai lehetnek.

Nem egy helyen oktatnak 'kicsit sánta', kicsit kehes' lovakkal. Ezek az állatok sajnos pénzt keresnek az embernek, rosszabb helyeken addig, amíg csak lehet... S ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a lovarda dolgozói emberileg nem lehetnek kedvesek szimpatikusak emellett... Nem tűnik túl jónak a lovarda, abból, amiket kérdezel..

2018. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!