Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez veszélyes?

Szerintetek ez veszélyes?

Figyelt kérdés

Az a helyzett hogy születésem óta imádom a lovakat ( sajnos nekünk nem lehet , egyenlőre) . Az egyik barátnőméknek van 2 (nem társként vannak tartva hanem fát hordanak az erdőből)

Nyáron ki vannak engedve egy nagy helységre (mint egy 30x30 karám) kb 5-10 percre tőlünk. Sokszor előfordult hogy éjszaka kiszöktem és oda mentem hozzájuk (szelídek ,nem harapnak vagy rugnak) és fel is ültem az egyikre , álló helyzetben megtudom ülni sőt lassú sétánál is)

Még soha nem ,,lovagoltam" és nem voltam lovas iskolában.


Erröl nem tud senki.


Szerintetek ez igy megoldás ???


( sajnálom a helyesírási hibákat , Erdélyben élek és román suliba járok🙂)


2018. febr. 2. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem és NAGYON veszélyes! Ha ledobja vagy valami semmit sem tudc
2018. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes és felelőtlen, mindamellett birtokháborítás és sorolhatnám még hogy mi.

Barátnődéké a két ló? Miért nem kéred meg hogy a tulajdonosuk felügyelete mellett felülhess rájuk? A gazdájuk ismeri őket, millió rossz szokásuk lehet és főleg sötétben ha közeledsz feléjük nagyon nagy a balesetveszély. Az meg no comment hogy nem tudsz lovagolni és csak így beszöksz idegen lovakhoz. Az hogy szelídnek tűnnek nem jelenti azt hogy idegenekkel azok is.

2018. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha fel is nyergeled szerintem oké, de jobb lenne ha elmondanád valakinek mit csinálsz mivel ha mondjuk leesel és eltöröd a lábad teljesen tehetetlen vagy és ők se tudnak segíteni mert nem tudják hol keressenek.
2018. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem birtokháborítás mivel nem az övek a hely.

Egy legelő hely ....

Nem engednék mwgv a szüleik hogy felüljünk rájuk....

Tudom hogy felelőtlenség de nem bírok nélkülük élni ! ( Soha nem érdekeltek a ,,Pasik" csak a Lovak ,egész életemben)

2018. febr. 2. 20:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván okuk van rá hogy nem engednék hogy felülj rájuk. A lovak pedig az övéké, más kocsijába se ülsz be a tudtuk és engedélyük nélkül.

Az még oké lenne hogy simogatod őket (egyébként az sem fair a tulajokra nézve mert semmi közöd a lovakhoz, én is ki lennék akadva), de ez hogy felülsz rájuk önhatalmúlag.

Aztán ledobnak, megrúgnak baleseted lesz és ők lesznek elővéve a te felelőtlenséged miatt.

2018. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen ,tudom... a lovaglást megpróbálom hanyagolni (Azert nem engednének rájuk ülni mert a barátnőm anya ,,utálja "öket és titokban szoktuk simogatni öket(mikor otthon van az apja)

Nappal mikor ott vannak simogathatom öket ,a tulaj is tudja és engedi

2018. febr. 2. 20:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem engednék? Max. lovardába biztos elengednének!
2018. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Lovardába nincs lehetösegem elmenni (max nyáron 1 hét tábor)

40 km vagyunk a várostól

És csak ott van lovarda

2018. febr. 2. 20:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ne az anyjától kérd hanem amikor ott van az apja akkor tőle.
2018. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken túl, hogy nem kérdezed meg, sokkal komolyabb gondnak látom, hogy veszélyesen keveset tudsz a lovakról. Odamész a sötétben, egyedül. Ha fel is ismernek, a lovak attól még menekülő állatok maradnak. Elég egy elbambult pillanatukban egy odafutó kutya, róka, a közelben verekedő őzek, macskák, és megugorhatnak. Ha a földön vagy is, nem azt fogja nézni, hogy te hol vagy, hanem első reakcióként a saját bőrét menti a vélt veszélytől. Ha az útja rajtad keresztül vezet, az nem fogja érdekelni. Ha rajta ülsz, az sem. Nagyon könnyen megsérülhetsz, főleg, hogy nem feltétlen ismered fel a feszültebb lovat, amiből megugorhat. Ha megsérülsz, és ott hemperegsz a sötétben, ki fog rajtad segíteni? Pláne, hogy ha a földön ülve sírsz vagy kiabálsz, könnyen előfordulhat, hogy a ló rosszul méri fel a helyzetet (amúgy is csurig van még adrenalinnal a megugrás meg az ijedelem miatt), és téged néz veszélyforrásnak. Azt gondolom, nem kell ecsetelni, mit tud tenni egy 5-6-700 kilós, erős fogakkal és patákkal felszerelt állat egy olyan kis, puha valamivel, mint egy gyerekember?!
2018. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!