Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 18 éves lovat érdemes megvenni?

18 éves lovat érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy idős ló már, és hamarosan nyugdíjazni kell meg könnyebben kap el betegséget stb... De ő egy lovardai paci akivel igazán szoros kötődésem van és én más lóval nem tudnám elképzelni a tobábbi életemet csak vele, viszont kockáztatni nem merek ezért teszem fel a kérdést. Hobbi célra használnám 2 naponta 1× mennék ki vele lovagolni tehát nagy terhelést nem kapna, egészségi állapota kitűnő és szívós, erős temperamentumos ló. Szerintetek érdemes megvenni?
2018. febr. 13. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Érdemes, de lehet, hogy már csak 2 évet bír ki élve. Utána meg fájhat a szíved utána. De jól gondold meg, mi legyen ezzel az állattal. Ki tudja, mikor hal meg alattad.
2018. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz kérdés. Én megvenném, hiszen ha ennyire szeretitek egymást, akkor biztos nagyon jó lesz. Viszont sajnos arra is fel kell készülni, hogy nem lehettek annyit együtt. Hogy én miért venném meg?:)Azért, mert ismered, szeretitek egymást.Nem azon fogsz bánkódni, hogy nem vetted meg. :) és ki tudja, lehet hogy még több mint 10 évet veled lesz, szerintem megéri. Nekem is volt egy ilyen ló a lovardában, nem vettük meg. Ne tudd meg mit éltem át, megbántam nagyon. Egyszer élünk, használd ki a lehetőséget.
2018. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem érdemes megvenni egy 18 éves "lovardai" (nyilván iskolaló volt) lovat. Szarrá van az már hajtva szerencsétlen . Tenyésztésre nem jó akkor nem szabad érte pénzt adni.
2018. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mimdenkinek a válaszát, sajnos még nem tudtam dönteni, de igyekszem🙂
2018. febr. 13. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehéz dilemma, mert hobbizni, terepen bóklászni teljesen jó lehet még a kora miatt, viszont az élő élete sajnos nem jó jeleket mutat. Lehet 2 év múlva úgy jársz, mint én 2 éve rossz a 22 éves lovam lába. Karámban semmi baja, de kimegyek vele terepre vagy kocsival pár km után sántít. Állatorvos nézte azt mondja ez már jobb nem lesz, lehetne adni neki szteroid kúrát, de ugye annak is elmegy a hatása, így csak kicsiket tudunk sétálni, amúgy biofűnyíróként szuperál . És ő nem is volt iskolaló.

Náluk nagyobb a rizikó.

2018. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első lovam 16 évesen került hozzám, iskolaló volt 8 évig előtte. 7 csodálatos évet töltöttem vele, szép életet biztosítottam neki nagy legelőn. Sajnos baleset következtében kellett elaltatni, de ha az nincs még ma is legelészne szerintem. Bármennyire is fájt elveszteni, örülök az együtt átélt élményeknek és annak, hogy békés nyugdíjaséveket élhetett. Én véleményem csupán, de valószínűleg érdemes, pláne ha egészségügyileg rendben van.
2018. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább megvesszük, és hiába hogy lehetséges az hogy már csak 4-5 évet lehrtek vele. De én úgy gondolom jogy azok lesznek a legszebb évek
2018. febr. 14. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem volt túlterhelve, tehát nem egy ilyen tömeglovardában volt, és van benne energia, akkor igen. Egy 18 éves lóvel simán lehet még versenyezni is. Nyilván ha van energiája es nem volt ezelőtt leterhelve. Ismerek 20 éven fölötti lovakat akik még versenyeznek, és semmi bajuk nincsen, tök jól érzik magukat, szívesen vágtáznak. Ha nem terheled túl de az le is mozgatod normálisan simán bírja még 8-10 évig is akár.
2018. febr. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!