Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mielőtt elindulnák lovagolni...

Mielőtt elindulnák lovagolni gyomoridegem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Heti 2 alkalommal megyek a lovardába, ahol vannak jó és rossz napjaim is.

Persze, tisztába vagyok hogy természetes, majd hozzászoksz stb.

De a szüleim szerint ha ezt művelem előtte az nem normális.

Ha rágondolok izgatott leszek és elkezdek örömömben ugrálni.

Van olyan hogy előtte megy a hasam.

* fél éve lovagolok

Ti is így vagytok?

Mit tehetek ellene?



2018. febr. 14. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én esetem ez volt: 14 éves voltam. Mindig is szerettem a lovakat, de lovagolni nem tudtam. Mikor mentünk, akkor első 4 alkalommal nagyon izgultam, ami természetes. Viszont utána le is szedett futószárról, betett olyanok közé akik már 5 éve lovagolnak.. azt akarta, hogy vágtázzak. Persze, hogy nem tudok vágtázni. A nevemet sosem tudta, csak azokét, akik 1800 ft helyett 5000ftot adnak.ordítozott velem, kiabált, szidott, elvárta, hogy kifizessük. Ez egy lovarda volt, amit mindenki dicsért. Utána átmentem egy másik helyre. Egyszerűbb volt, nem lovarda, hanem tanya inkább. Itt jól éreztem magam, normális volt az oktató. Sajnos megszűnt ez a hely, azóta ismerőshöz járok.

Ha te is hasonlót tapasztalsz, akkor próbálj ki másik helyet.

2018. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szeretem azt a helyet ahova járok.

Szóval nem az a probléma,igaz van egy kis szigor de az szerintem normális (Szóval csak az alapszabályokra gondolok).

Az edzők normálisak és tapasztaltak.

Lehet az hogy azért van mert a tökéletesre törekszem? Hogyan kezeljem,mert ez azért sok.

2018. febr. 15. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért izgulsz, mert várod, hogy menjél és szereted csinálni, az teljesen rendben van. :) Egy idő után biztos el fog múlni, mindig tudod, hogy mire számíts majd kint, természetes lesz, hogy jársz.
2018. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az akkor jó, ha szereted a helyet :)

Akkor idővel el fog múlni

2018. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose volt ilyen tünetem, de lenne rá tippem hogy miért lehet. Esetleg ha lovaglas előtt eszel egy kicsit felforgathatja. Lehet túlságosan izgulsz, mint egy versenyen csak egy lovasedzésen nem kell versenyezni. Illetve lehet hogy ez a túlzott izgalom hasfájást vált ki. Ha igen, szerintem nincs miert izgulnod, biztos jó lovon lovagolsz.
2018. febr. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass zenét, próbálj ellazulni. Nálam is ez van (na nem ilyen durván), nekem tényleg az szokott segíteni, hogy zenét hallgatok, amíg kiérek a busszal :)
2018. febr. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!