Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthoni lótartás? Mi szükséges?

Otthoni lótartás? Mi szükséges?

Figyelt kérdés

Mekkora box kell egy lónak? Vannak kecskéink, azokkal el van, vagy vegyünk egy másikat is?

Ami még eszetekbe jut, azokat írjátok le, ha lehet. Előre is köszi! :)


2018. febr. 17. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lótartás egy életforma.

Leginkább idő és pénz kell hozzá, de sokminden más is, komoly dolgokrol beszélek, amit itt azzal, hogy kiírsz egy ilyen kérdést nem fogsz megkapni. Rengeteg oldal, könyv, cikk folalkozik ezzel a kérdéssel, vesd bele magad, ne érd be egy felületes képpel, mert nem csak te, hanem a lovad is ráfázik. Ez nem játék. De hogy a kérdésedre válaszoljak, egy 3x3 box elég neki, kecskékkel is elvan, de ha van rá keret, jobb ha másik lótársa van.

2018. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy komoly döntés, ahogy az előttem szóló is leírta. Én lovakkal nőttem fel, úgyhogy én ebbe belecsöppentem, de azt tudom mondani, hogyha majd lesz lovad akkor nagyon sokat kell vele foglalozni, de egy társ az jót tesz neki, mert nem "unatkozik" és van társasága minden percben, de két felnőtt ló már nem biztos, hogy jól ki fog jönni egymással, főleg ha két csődörről van szó.
2018. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Felelősségtudat, határozottság, kitartás, pénz és rengeteg türelem. Lehet, hogy most jól hangzik, hogy “jaj, kéne venni egy lovat”, de ez ennél sokkal több. Olvasson utánna, kedves Kérdező, hogy milyen költségekkel találkozhat, és hogy hosszútávon tudja-e fedezni. Karám lenne-e elég akár több lónak is? Képes lenne minden nap - hétvégén is, betegen is, esőben, szélben, hóban - hajnalban felkelni? Patkolni sem árt 6-8 hetente, na meg néha állatorvosi ellenőrzés is kéne. Abrakot, szalmát, szénát se olcsó beszerezni, és higyje el, gyorsan elfogy az!

A lovat jó lenne heti egyszer-kétszer lecsutakolni, patát kaparni akár naponta is. (Plusz minden kilovaglás/kocsizás előtt) A szürke lovakról nem is beszélve!

Ha mind ezt, és még sok más, általam kihagyott szempontot teljesíteni tudja, akkor még háromszor gondolja át!


Remélem valamilyen irányba el tudtam indítani Önt, sok sikert kívánok a döntéshez!

2018. febr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem lehet leírni. Rengeteg minden szügséges. Ajánlom, hogy menny el egy lótartóhoz, hogy meglásd mi szügséges nagyjából.
2018. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ez így kérdésként felmerül, akkor a ló/lovak érdekében ne tartsd otthon.
2018. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Hasznos tanácsokat adtatok, de meg kutakodok sokat.Mivel egy tanyán élünk, elég nagy helye lenne a lónak.

Az utolsó válaszolónak: Valahogy el kell kezdeni, nem gondolod?

2018. febr. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!