Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor való saját ló valakinek?

Mikor való saját ló valakinek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokszor volt már ez, és hasonló kérdés. Viszont ha nem gond, újra feltenném a kérdést: mit kell tudnia annak, aki saját lovat tart(BÉRTARTÁSBAN)? Az oke hogy alapszinten tudnia kell lovagolnia, felszerelni, pucolni a lovat. (kesobbiekben is edzo mellett dolgozna a loval, ezert irtam az alapszintű lovastudast)

De meg mit kell hozza tudni? Ja meg annyi, hogy ridegtartasban gondolkodnek, a keresem hogy meseljetek picit arrol miben mas egy rideg es egy boxos lo?



2018. febr. 18. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha valaki bértartásban tart lovat akkor is ellátják a lovát ha hozzáérni se tud normálisan, annyira se ért hozzá. Például nálunk van egy lovarda ahol nem egy ló van akinek a gazdáját csak névről ismerik, látni szinte nem látják, nem foglalkozik a lóval csak beadta oda mert a gyereknek kellett, aztán az meg ráunt. A lóval persze foglalkoznak, lovagolják és ellátják.

De elsősorban akkor való saját ló valakinek amikor a havi minimum 50ezret rá tudja szánni gond nélkül és egy jóval nagyobb összeg mindig félre van téve ha betegség van. Ez az egész alapja.

2018. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Van napi minimum 2-3 órád a lóra?

Van havi 60-80 ezred (az előző 50-et írt, hát az elég silány boxra, takarmányra elég)

A ridegtartás nem minden fajtának megfelelő. A legtöbb helyen 85%-ban a boxos lovakkal foglalkoznak, a kinti lovaknak odaadják a penészes szénát is (komoly, ilyet gyakran látni)...

Hosszú távra gondolod az egészet?

2018. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ertem. Es mondjuk ez igy jo lenne a lonak?: heti 4-5szer kitudnek menni hozza. Hetvegen reggeltol delutanig ott tudnek lennim pucolnam,foglalkoznek vele. Ridegtartasban lenne, fedett bealloval 4-5 lo tarsasagaban elne. A havi bertartas itt 35.000ft (ebbe beletartozik a takarmany ara es a palyahasznalat dija) emellett ugy szamoltam h 6-8 hetente kormoles (ugytudom 5-6ezer forint);plusz fereghajtas, oltasok. Az oltasok milyen arban vannak, evente kb mennyibe kerulnek?

500.000ft lenne mindig felrerakva a "perselybe" az esetleges orvosi koltsegekre. Meg annyi lenne a kerdes, hogy meg diak vagyok, igy mukodne a dolog? Marmint tanulas helyett. Nyaron dolgoznek, hogy a tartasba be tudjak szallni.

2018. febr. 18. 15:45
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Minimum ötvenet írtam, de én is jóval többnek tartom a havi költségeket, ez a nagyon alap.
2018. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elnezest, elobb felreirtam. Nem tanulas helyett , hanem mellett.
2018. febr. 18. 15:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A harminc-negyvenezres bértartásokkal valahogy gyakrabban hibádzik bármi is... Jól nézz azért körül.

Az az ötvenezer aznem ötvenezer, márminta aminek a zsebben vagy a perselyben kell lennie, ha baj van, aminek ott kelllennie, az nem meghatározható, egy-egy bagatellnek induló sérülés, betegség akár hatszámjegyű összegben is megállhat.


Oltások - attól függ, ki mennyit s mit adat, lóinfluenza, tetanusz, herpesz, van aki adat veszettséget, Nyugat-Nílusit, utóbbi a legdrágább, tizen-egynéhány ezer (ha nem több), a többi átlagban 8000 körül mozog.

Féreghajtó atól függően, hol mit adnak, 3000-7000, körmölés hathetente 3-6000. Plusz, ha kezdő vag, edző, oktató.

Plusz vitamin, nyalósó, stb.

A rideg tartás legyen inkább félrideg,legyen beálló, s olyan lólétszám, lóközödsség, ahol a lovadat be is engedik a többiek a beállóba! 0-24 órában friss víz és jó minőségű szálastakarmány, ha lehet, száraz fekvőhely, s elegendő mozgástér, rendszeres trágyázás. (Sajnos klasszikus példa kis hazánkban a kiégett, lecsipegetett vagy épp homokos karám, napi kétszeri-háromszori etetéssel, ha eső, hó van,csülökig éső sárral, trágyával. A boxos lovat naponta kell mozgatni, karámozni, a box még emellett is börtön a lónak. Nem igaz, hogy nem minden ló alkalmas félrideg tartásra, a szoktatás a lényeg. Nagy értékű lovaknál a gazdi sérüléstől való félelme záratja gyakran boxba a lovat, s jó, ha az a rácson keresztül összeszagolhat a társával. A ridegtartásban nincs beálló sem, legfeljebb facsoport, ami alá behúzódhatnak. Igénytelenebb, szívósabb patásoknak az is megfelel, persze szintén rendes víz-takarmányellátás és trágyázás mellett. Jó tanács - mielőtt saját lovat vennél, 'melegíts' be felestartással, felesgazdiként.

2018. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Felrideg tartasra irtam :) ismerem azt a helyet aminel 35.000 a bertartas, nagy a legelo, a takarmany rendben van, a beallo szaraz, kenyelmes helyet biztosit a lovaknak es mint irtam 4-5 van tehat helyuk is van. Golyos onitatojuk van es egesznap rendelkezesukre all a szena :)
2018. febr. 18. 20:12
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja es meg azt is meg szeretném kerdezni, hogy mi a velemenyetek a hidegveru/sodrott lovakrol? Nem birom a porgos lovakat (vagyis ezt altalanossgba nem jelentenem inkabb ki, de a legtobbel nem jovok ki jol) inkabb a kis alacsonyabb (145-160cmes) tomzsibb, nyugisabb lovakat szeretem. Hobbira (esetlegesen ugyessegi (NEM UGRO) versenyekre megfelelnek, ugye? Persze tudom, nem fajtat hanem egyent kell nezni, de az en kb 65kilomhoz es 165-8 cm hez(nagyjabol vegso magassag) ugye nem tul kicsik ezek a 150koruli lovak? .
2018. febr. 20. 00:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Áh, hagyjad a fenébe. Ahol 35 a bértartás ott valami nem okés, még ha kívülről nem is ezt látja az ember. Persze a probléma csak akkor derül ki, amikor baj van és a dolgok mögé kezdünk ásni.


Szerintem számolj egy jó 60k havival. A fél millió orvosi tartalék kezdésnek elegendő, de inkább hizlald fel egy millióra, ki tudja...

2018. febr. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
En is igy gondolnam, hogy ott valami nincsen rendben, de tobb ismerosom is ott tartja a lovat es eddig semmi galiba nem volt :o egyszer volt egy olyan baleset hogy meglazult a villanypasztor egy viharban es az egyik lo nekirontott es kiszakadt. Ez ugy masfel eve volt (a lonak nem lett sulyos baja, a laban lett egy vagas ami hamar begyogyult) es azota semmi gond nem volt.
2018. febr. 20. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!