Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a mai lovasiskol...

Mit gondoltok a mai lovasiskolákról, lovardákról, lovas oktatásról, lovastáborokról?

Figyelt kérdés

Iskolalovak helyzete?

Bértartás?

Kezdők hülyeségei?

Pálca, ostor, sarkantyú használata?



2018. febr. 22. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Minden profitorientált. Ez persze a lovas és a ló kára.
2018. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A magyar Lovardák 90 százaléka alkalmatlan a fejlődésre,sok helyen még alapvető dolgok sincsenek meg a lótartáshoz. Tákolt osb "istálló", vízellátás nem biztosított a ló számára,maga a hely megközelíthetetlen. Stb. Oktatás minősége szintén nulla. Az ember végigjár 5-10 helyet mire talál egy elfogadhatót. Sok hülye mindenféle alaptudás nélkül nyit lovardát pénzmosás céljából,mintsem hogy a valódi lovas életet szolgálja. Lovasoktatás címén itt óvodasok lehúzása,körbe-körbe kergetése zajlik egy lefingott ,napi 8 órát hajtott lovon. Nagyon szar az egész helyzet akárhonnan nézzük
2018. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sassszem ***** válasza:
30%
Már csak az a kérdés, hogy milyennek kéne lennie a magyar iskoláknak?
2018. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sassszem ***** válasza:
Már csak az a kérdés, hogy milyennek kéne lennie a magyar lovasiskoláknak?
2018. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sasszem: téged elnézve sokkal jobbnak.
2018. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én edzőként keresem az ideális lovardát, csak az a baj, hogy ahol az elején minden jól megy egyszer csak elmegy a tulaj esze. A legutóbbi pénzéhes tulaj mindig mondta, hogy vállaljak több lovast. Így is tele vannak a hétvégék sötétedésig, hétköznap meg van más munkám is, mire kiérek akkor is sötét van. Mondtam ok akkor szükség lenne 2-3 reflektorra pályavilágítás gyanánt. Ááá az drága... Akkor vegyen még egy iskolalovat vagy pónit. Az se jó. Inkább akkor vonjunk alapot a bevételből és akkor abból fedezi a költségeket (magyarán csökkenti a bérem). Az mellékes hogy nyáron 35 fokban egy üveg vizet nem kaptam, vagy fél éve tönkre ment a mikró és nem tudok normálisan ebédelni vagy egy teát inni. Szóval én nem mentem bele a bérem csökkentésébe.

Lelkiismeretes oktatónak tartom magam, még a haladó lovasokkal is sokat talpalok, a kezdőkkel meg aztán még többet, nagy hangsúlyt fektetek a stabil ülésre ís így nincs kengyel, míg a lovas nem fix. Nem azaz ember vagyok aki a pálya széléről ugat. Több tanítványom van akik évek óta hozzám jár tanítsak bárhol viszont egyre nehezebb normális helyet találni.


Sok pályatársam viszont sz@rik az egészre, lehúzzák a lovasokat, pocsék módon oktatnak. Jönnek át "haladó" lovasok és alapvető dolgokat nem tudnak vagy olyan durva üléshibájuk van, hogy nézni fáj. Ha egy lovasom megkérdezni mikor vágtázhat, akkor elmondom mik a feltételeim, mik a részcélok. A lovasok is motiváltak és nem csak lötyögésből áll akkor az óra, hanem igen is dolgoznak a fejlődésen,ha tovább akarnak lépni. Csak ez sok kollégára nem jellemző, a vágta kérdést lerendeztük azzal a válasszal hogy majd.


Az oktató/edző képzések pocsékak, a gyakorlatot elbagatelizálják. Ok aki nem tud lovagolni ne menjen ilyen képzésre, de hogy felvételkor nincs szűrő hogy mit tud az illető az durva és rengeteg olyan ember kap papírt, aki csak ellötyögni tud a lovon, de a lovagláshoz nem sok köze van.


Sajnos ez a téma így Magyarországon több sebből vérzik...

2018. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: én ugyanebben a cipőben járok. Én már befejeztem a kizsákanyoló szemétládákkal a munkát,nem vagyok hajlandó és nem is éri meg lovardai edzőként dolgozni többek között az általad leírtak miatt sem ! Átálltam a magánedzésekre,sok régi tanítványomat sajnálom de ez van,ha pénzt is akarsz nem csak dolgozni akkor a saját szakálladra kell eljárni házhoz,magánórákat tartani. Menni kell egy nap több helyre hétvégén de legalább nem az van h egy óra 6000 és abból 500-1000 a tiéd,hanem meg is marad mind és én osztom be a saját időmet. Persze itthon megélni ígyis kevés,ez csak zsebbpénz.
2018. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs autóm így a kijárás nem megoldható. Igazából egy kis tőke kéne, 2-3 ló, 2 hektár föld, lenne pluszba még 2-3 ló bértartásban, a sajátjaimon meg oktatnék . De hát szép álom ez, mivel milliók kellenek az induláshoz, de még a diákhitelem is nyögöm...
2018. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Én nem nagyon értek az előttem lévőkkel együtt. Én egy igaz nem egy nagy elitt helyre jártam , de a társaság és az oktatás nagyon jó volt . Az oktatóm úgy megtanított hogy mostmár otthon tartom a lovakat és semmi gond , szóval az jó hely volt . A bértartás nagyon korrekt áron volt !!! Nem nagyon értem azt a kezdők hülyeségét??? -mindenki valahol elkezdi!!!! Ja és a Pál a ,ostor ,sarkantyút szintén nem értem ... ott használtunk , de csak módjával . SZERINTEM SEMMI BAJ NINCS .
2018. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló.

Teljesen egyett értek veled! Én nagyon lelkiismeretes vagyok és e miatt szeretnek a tanítványaim mert tudják hogy meglesznek tanítva arra amit csak tudok. Sőt folyamatosan képzem magam is hogy minél több tudást/tapasztalatott szerezzek amit szintén tovább tudom adni.

Lovardákba dolgozni nagyon nehéz volt nekem mert állandóan azzal jöttek hogy keveset tanítsak hogy minnél többször jöjjenek vissza. Én ezt nem birtam. Hiába voltam több lovardába 10ből 1volt ahol jó volt az oktatás viszont a bér kevés volt. Vannak szerencsére saját lovaim és fel ajánlottam a diákjaimnak hogy azokon tudom oktatgatni őket mert háznál tartom de nyilván diszkréciót kiván mert még nincs kis vállalkozásom illetve köszönet drága Mo törvényeinek a lovaim nem alkalmasak oktatásra mivel nem ismertek a felmenőik. (Kész vicc amúgy) Szóval nem hogy segítenék Mon a szegényeket inkább a gazdagokat gazdagítsák és e mia

2018. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!