Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam mindig nagyon ideges ha...

Lovam mindig nagyon ideges ha egyedül van az istállóban. Mit tudok kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés
Mindig amúgy ő van bevezetve először mert ő van a legelső karámban, és az ő karámján keresztül engedik fel a többit. Mindig nagyon ideges, pedig csak max 1-2 percet (vagy annyit se) kell kibírnia. Pörög forog, trágyázik, nyihog.. Próbáltam hozzászoktatni az “egyedülléthez” bevittem az istállóba leápolni meg ilyenek. De hozzá se tudtam nyúlni olyan ideges volt, folyamatosan trágyázott, nem tudott megállni stb. Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, vagy hogy egyáltalán tudok e ezzel kezdeni vmit. (új helyen van kb november óta, azóta csinálja ezt)
2018. febr. 25. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pakoltasd át máshova. Az első karámba a vezérkanca menjen, mivel a természetben is ő menne előre.
2018. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
na akkor pontosítok. Ő van csak karámban, mert nem lehet a többi közé engedni a legelőre. a legelő pedig a karámja mögött van. Csak azon keresztül lehet a többit fölengedni. 😕 Most akkor inkább erőltetni kéne neki hátha megszokja (effelől kétségeim vannak), vagy ha pl ott vagyok én meg tudom fogni kint a karámom kívül míg a többi bemegy. És h minél kevesebbszer menjen ő be először ?
2018. febr. 25. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha kikötnék addig, úgy, hogy lássa a többieket, és ő meg utoljára kerülne be?
2018. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És akkor hogy mész vele lovagolni vagy terepre? Akkor is vergődik? Nálunk is volt ilyen ló, mi különzártuk, volt pár nap hiszti aztán megszokta, hogy nem kell megőrülni egy kis egyedülléttől.
2018. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pálya úgy van hogy látja a többit. Meg versenyeztem is vele 2-3 évig szal sokszor el kellett mennie a többitől. De mindig ideges volt. Amióta el lett költöztetve azóta rosszabb lett. Terepre egyedül soha nem tudtam vele kijárni. Vagyis mostanában voltak próbálkozásaim, de csak léptünk, és volt olyan pont ahol 10 percet vergődött mire hajlandó volt tovább menni.... Nehéz vele..
2018. febr. 25. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek egy darab plexire vagy fára tükörfóliát, hogy legyen valami lóforma, amit lát (ezt esetleg versenyre is vihetitek). Esetleg valami ablak, vagy kinézős rész, hogy lássa, hogy jönnek a többiek is, de a lovásznak csak két lába van, nem megy rögtönazonnalmáris. De nem egy olyan ló van, hogy rettentően szociális, és ha ezek kiválasztanak egy barátot, onnan nem lehet őket különszedni, mert kitör a harmadik világháború. Valami ilyesmi lehet a tied is, hiszen a versenyen elvileg látta a többi lovat, és az nem volt elég. Végül is, innen már előrelépett, mert a mostani csapatnak a látványa elég, hogy ne 0-24-ben idegeskedjen. A csapatból esetleg nincs egy, akivel össze lehetne tenni? Akkor együtt mehetnének be.
2018. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tavasztól/nyártól talán egybe lesznek engedve, mert elmegy az egyik “nagyon harcos” ló aki miatt főleg nem lehet őt odatenni. De van h 2 lovász is kint van és az egyik felviszi a másik meg rögtön engedi a többit. Köszönöm szépen amúgy a válaszaitokat! 🙂👍
2018. febr. 25. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!