Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy jó ló?

Mennyibe kerül egy jó ló?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy mennyibe is kerülhet egy jó ló, legyen szó csikóról vagy valamennyire képzett fiatal hátasról. ( bár minden ló jó, ha foglalkoznak vele, nem is úgy értettem, kifejezetten olyan lovakra gondolok, amelyek alap szinten vannak lovagolva, vag egyáltalán nem )

Megérné-e tenyészetből venni, vagy háztól inkább? Milyen a reális ár?



2018. febr. 26. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Kérdés mi a célod. Versenyzés, hobbi, tenyésztés... Tenyészetnél, ha olyanok a felmenők millió körül van az anyjából épp hogy kipottyant csikó.

Ha hobbizni kell és igényes gazdától veszed, mert mondjuk nincs rá ideje, viszont törődve volt vele (tehát az alap idomítófeladatokat tudja), nagy szerencsével már 400-500 ezerért is található. De az átlag az, hogy olyan 700-800 ezertől indulnak az igényesebb hobbi lovak, amikkel edző mellett foglalkoztak, esetleg már láttak már akadályt, rendezett származásúak, így lehetőség van velük akár a versenyzésre is.

A fajta is egy szűrő, mert vannak olyan fajták, amik alapból drágábbak, pl frízek.

2018. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
43%
Hát egy jó ló három százezer-től kezdődik tenyészetből attól függ milyen fajta, egy csikó olyan százezer és igen annyiért is lehet venni szép égéséges jó lábon álló csíkot. Sok szerencsét 😉
2018. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy mire. Pl egy telivér vagy ügető olcsóbb, de lehet jó ló - persze itt sem mindegy, hogy milyen képzettséggel, és mire. Mert egy várhatóan tényleg komoly versenykarriert befutó ló klasszisokkal drágább, mint egy "származás nélküli" outsider, vagy egy versenyen már kipróbált, pályáról leselejtezett egyed, ami hobbira viszont még tökéletesen alkalmas lehet. Ők 180-250 ezer körül már beszerezhetőek, teljesen nyers csikóként kis szerencsével még olcsóbban is akár.


Belovagolt, vállalható tudású és/vagy származású hobbiló 3-400 körül indul, ha ugrottak már vele, és túlélte, akkor ez magasabb összeg, ha pedig versenymúltja is van, akkor még drágább lesz a ló - szakágtól függetlenül. Tehát egy kipróbált, jó fogatló van olyan drága, mint egy ugróló, párban még drágábbak is lehetnek akár, hiszen összeszokott párosként többet érnek együtt, mint külön-külön megvásárolva őket.


Viszont azt is le kell szögezni, hogy néha látni selejtet is milliós áron - értve itt a selejtet úgy, hogy arra, amire árulják/ajánlják, az adott példány tökéletesen alkalmatlan. Pl. személyes kedvencem a durván pontyhátú, szarvasnyakú, bakpatás, erősen csapott seggű, hosszú és puha csüdű ló, amit kifejezetten ugrósportra ajánlott az eladó.

Biztos jó lehetett benne az állat. 2,7 millióért (mondjuk azt nem tudom, hogy sikerült-e eladni végül is, de kb 3-4 hónapig láttam a hirdetést, aztán eltűnt).

2018. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindig mérvadó az ár,de egy valamire való ló 800-1 milliónál kezdődik. Mondjuk el is vannak most szállva az árak,láttam millióért olyan lovat h kiröhögtem. Veiroterrel behúzva,beejtett hát,kimaradó hátsó lábak stb volt fent 1200000 ért.
2018. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolj arra mennyiért vennél kocsit! Lehet kapni 150-ért is autót, de nem is tudom...

Én nem vettem még millió alatti kocsit, nem merek kockáztatni, végül is az életem múlik rajta, és hosszú távban gondolkodom, de el tudom fogadni ha valaki más nézőpontból tekint az autó-/ lóvásárlásra.

2018. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!