Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Holnap fogok először vágtázni....

Holnap fogok először vágtázni. Valakinek valami tippje hozzá?

Figyelt kérdés

A tegnap (hétfőn) edzésen azt mondták nekem hogy következő órán vágtázni fogok. 6 hónapja lovagolok egy nyugdíjazott 16 éves sportló herélten (régen díjugrató volt 160 cm-ig)

Nagyon jól kijövök vele.

Furcsálltam hogy ilyen későn kezdek el vágtázni...de az edzők tapasztalt,versenyző lovasok voltak/vannak, így ha ők most látták jónak....nem vitatom.

Rengeteg olyan kérdést láttam itt amelyben valaki leesett a vágta közben és nem mert visszaülni....Én Nem nagyon szeretnék ilyesmit.

Valakinek valami tippje?

Nagyon izgulok.



2018. márc. 13. 15:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tapasztalt jó edződ van, akkor a legjobb tipp ha rá figyelsz, és azt csinálod amit mond.

Amiatt meg ne izgulj, hogy valaki már esett le vágta közben. Mások meg estek le ügetés, sőt valakik biztos még lépés közben is. Ez nem jelenti azt, hogy te is leesel holnap. :)

2018. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Kapaszkodj ha kell és mozogj együtt a lóval.

Kezdetben én is leestem egy párszor, mondjuk én magamtól tanultam minden féle felszerelés nélkül lovagolni, így már a 4-5. napon el is jutottam oda hogy "vágtáztam" vele.

Olyanról még nem hallottam, hogy valaki nem mert volna visszaülni, ez egyedi eset lehetett szerintem, ettől nem kell tartanod. Olyat viszont többet láttam, hogy valaki rosszul esett le, eltört a karja és miután begipszelték már másnap ismét lovagolt.

2018. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok papagájkodni de valóban meg kell bíznod az edződben. Semmi baj nincs a "késői" vágtával,legalább tanítanak . Elmondásod szerint a ló automat,nincs miért izgulj. Leesni mindenki leesik,ez a lovaglás már csak ilyen,de nem kell ilyeneken agyalni.
2018. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Remélem futószáron történik az első vágta. Akkor nincs más dolgod, mint beleülni jó mélyen a nyeregbe, laza derékal követni a ló mozgását és kapaszkodni. Előny ha kengyel nélkül csináljátok. Amúgy nem a vágta a gáz, hanem amikor visszaesik ügetésbe a ló. Aki esik az ilyenkor esik, mert általában nincs megfelelő ülésbiztonsága. Ha futószáron elengedett kézzel megy a vágta, akkor szabadon sem lesz gond. Viszont ha szabadon vágtázol először akkor az edződ a "hagyjuk" kategória... Személy szerint felelőtlenségnek tartom a vágta szabadon való oktatását, mert egyrészt új mozgás, elég arra koncentrálni, hogy fent maradj, nem ám még az irányítással, beugratással is foglalatoskodni.

Lazulj el és élvezd :)

2018. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Több mint valószínű hogy szabadon fog megtörténni a vágta. Én is rákérdeztem,hogy nem futószáron kell e...a válasz az...(amiben 100% egyetértek) hogy nincs olyan LÓ amelyikkel el tudnák kezdeni futószáron.

2018. márc. 14. 06:38
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen egyetértek #4-el.

Arról nem is beszélve, hogy a vágtát tanulók ritkán olyan magabiztosak mozgásukban, hogy ne csöngetnének bele a ló szájába nagyokat.

A kezdők egyik hibája a beugratáskori elmaradás. Már persze azzal is kombinálva, hogy előredől a vágtára számítva - ez sem jó dolog, bár nagyon gyakorlott, de ülni nem szerető lovasokat eleget láttam úgy lovat beugratni, hogy kissé előredől, egyik kezével kettőt-hármat finoman odaenged-visszahúz (ahol én tanultam, ezt úgy mondták, hogy pullol, de az angol szó csak az egyik fele a mozgásnak, szóval így utólag kételyeim vannak), és kettőt-hármat csettint. :) Szóval előredőlni nem jó, de aztán jön az, hogy a ló e pillanatban nem ugrik be, majd a segítségek erőteljesebbbé válásakor, miközben már a lovas visszaült a nyeregbe, a négypatás kissé meglepetésszerűen előreugrik, és máris csak azért nem esett a lovas hanyatt, mert a szárat nem engedte el.


Láttam olyant, aki sokáig elmaradt a mozgással. Meglepő lehet az élénk ritmus először.


Elég sok mindenre kell figyelni, ami később lemegy a gerincvelői szintre.

2018. márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez viszont nem a ló hibája. Én rengeteg időt fordítok futószárazásra, mert egy iskolalónál ez elengedhetetlen. Szóra kell dolgoznia mindhárom jármódban "üresen" és lovassal is.

Ez esetben jóval nehezebb a dolgod, a vágtát neked kell előkészítened , beugratnod is neked kell, meg hajtanod is. Kicsit dőlj hátra és lazán kövesd a mozgást. Ne kapaszkodj a szárba, és amikor felveszed ügetésbe ne dőlj előre. Remélem az edződ is elmondja ezeket. Ha nem sikerül elsőre ne csüggedj,hiszen mélyvízbe dobtak.

2018. márc. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Sssaszem ***** válasza:
Azóta hogy ment a bágta?
2018. márc. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Sssaszem ***** válasza:
Azóta hogy ment a vágta? Jó volt?
2018. márc. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%
Már megbocsáss, de 6 hónap után vágta mióta késői? Ezt nagyon, de NAGYON elsietted. Legalább 3-4 évig kéne lovagolni az első próbálkozásig futószáron.
2018. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!