Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom, h a lovam szeret-e?

Honnan tudom, h a lovam szeret-e?

Figyelt kérdés

2018. márc. 15. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Nem rúg fejbe.
2018. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%
Ha szeretet kell tarts kutyát, a ló nem fog farokcsóválva odarohanni hozzá. Legjobb esetben is azt mondanám, hogy a ló kedvelheti az embert, szeretetig nem fog elmenni, egyszerűen nem olyan a természetük.
2018. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez nagyon nem így van!

"-es úgy látszik, még vagy nem volt lova és ezt olvasta, ami hibás felfogás, vagy nem került olyan közeli,jó kapcsolatba lóval, hogy megtapasztalja hogy igenis a ló is tud szeretni, sőt ragaszkodni, kimutatni a szeretetét!

Persze ez sok mindentől függ: Mióta és milyen idős korától van veled a ló, te mennyire szereted, és milyen módon mutatod ki számára, hogy bánsz vele, mennyit foglalkozol vele, milyen a ló alaptermészete, fajtája, stb.

Aki eszközként bánik a lóval, nem egyenrangú társként, barátként/vagy nevezhetem bárhogy/ azt a ló nem fogja szeretni. Nagyon jó érzékük van ehhez!

De mivel egy "durvább" állat, mivel hatalmas, 500kg-os, ezért a mozdulatai, érintései, stb.nem is tudnak finomak lenni, ezért sokan azt hiszik, amikor az embert meglöki mondjuk, hogy bántani akarja.

Én azt tudom leírni, amit tapasztalok 16 éve.

Akkor vettünk 2 kiscsikót, 6 hónaposan, mi neveltük fel, 3 kisgyerekünk volt.Mindig úgy kezeltük őket, mint egy szeretett értelmes állatot, családtagként.Nem dolgoznak semmit, nagyon ritkán ülünk rájuk, vagy fogjuk be kocsiba, nagy helyen vannak, nyáron legelőn.El vannak kényeztetve, nekünk erre kellettek.

Hazajövünk, örömmel nyerítenek, de ha kimegyünk hozzájuk, akkor is. A kezünket finoman nyalogatják, harapdálják.Odajönnek, hozzánk bújnak, majd felborít, annyira.Folyton "höhögnek" nekünk, ha mászkálunk az udvaron, egyfolytában jönnek utánunk, mint egy kutya.Nagyon sok mindent megértenek, pl.engedj be-arrébb áll, stb.Karám szélére szoktam felülni, két oldalról mellém állnak, szinte tartanak, fejüket hozzám dugják, és így maradunk sokáig.Kérni kell tőlük a dolgokat és első szóra megteszik, totál alkalmazkodni akarnak hozzánk, szokásainkhoz.Nem kell kötőfék rájuk, megállnak ha takarítjuk őket, de zabla és nyereg nélkül is simán lehet rajtuk menni a nagy legelőn, még arra is vigyáz, ne essünk le. Sorolhatnám.

Az hogy ilyenek, az tőlünk, a mi viselkedésünktől, velük való bánásmódból alakult ilyenné.De alapvetően ez nem véletlenül volt így, mi így akartunk lovat tartani, máshogy nem.Nálunk a kutyák, macskák is családtagként vannak kezelve.

2018. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 JessicAlisia válasza:
A ló rendkívül jól tudja kifejezni az érzéseit,ha nem kedvel valakit látszólag tartja tőle a távolságot nem néz rá érdeklődően(kicsit hátra csapja a fülét),mikor megakarja simogatni,kerüli a kezét,elrántja a fejét . Ha kaját kínál neki elfogadja bár utána hátat fordít.Most csak egy pár példát mondtam,de ezért tudsz tenni,hogy szeressen,vagy,hogy ne szeressen!
2018. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!