Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ahol a tarkoszij...

Szerintetek ahol a tarkoszij van levagjam a sorenyet rovidre? Ugy lehet konnyebb lenne sokmindent csinalni, nem nezne ki hulyen? Hogy csinaljam?

Figyelt kérdés

A masik kerdes meg az, hogy ugye az ustoke hosszu es emiatt belelog a szemebe, de nagyon sok lovat latok igy, meg hat nagyon benan nez ki ha levagom, ettol lehet baja a szemenek?


(Viszonylag hosszu, eleg dus soreny)


2018. márc. 16. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tövig vágom a tarkószíj alatt. Nekem jobban tetszik, hogy a tarkószíj mögül indul a tüsi sörénye, és a tarkószíj helye így rendezett, nem hajlik jobbra-balra bozontosan az az 1 cm-nyi sörényrész. Amíg hosszú volt a sörénye, addig is vágtam. Nem nézett ki hülyén.

Én az üstökből nem vágnék. A lovak legtöbbjének nem okoz gondot, de vannak olyanok, akiknek becsipásodik, begyullad a szeme a belelógó sörénytől.

2018. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is levágtam rövidre, gubancos volt mindig, így tarrövidre elkaptam mindig.
2018. márc. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tarkószíj helyét én is mindig kivágom, egyrészt rendezettebb, másrészt sokkal kisebb az esélye, hogy elcsúszik rajta a kantár (láttam már olyat, aki menet közben letornászta... szar érzés, hogy egyszercsak a szügyén van az egész kantár). Az üstökét, ha őt nem zavarja, hagyd nyugodtan. Esetleg lovaglásnál össze lehet fogni, vagy lazán befonni. De nyáron még hasznát is veszi a legyek ellen. Én azokét szoktam igazítani, akiknek "normál" vagy kifejezetten három szál üstöke van. Az szerintem csúnya, ha hosszú.
2018. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én lovamnak a sörénye igen dús, és összevissza áll, pedig telivér, de úgy néz ki sörénye majdnem, mint egy shetlandi pónié...


És ha nem vágom le a tarkószíj helyét, akkor a kantár időnként húzza a sörényét, belegabalyodnak a szálak, és az nagyon zavarja őt, ideges lesz, kapkodja a fejét. Ha levágom, nincs ilyen problémája.


Úgyhogy levágom. Szerintem nem néz ki hülyén, sőt, tetszik az, hogy szebben kijön a nyaka vonala.

Az üstökön meghagyom, mert az nem zavarja, meg szerintem nyáron valamennyire a bogarak ellen is segít. Semmi baja a szemének.

2018. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Arra a dontesre jutottam hogy levagom, de nem voltam ra kepes, el sem tudtam valasztani hogy melyik reszt kene levagni.. 😂
2018. ápr. 8. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!