Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hugyos ló? Vettem egy kancát...

Hugyos ló? Vettem egy kancát 2 hónapja, egyedüli ló volt most ménesben van. Mikor össze szagol másik lóval hisztis hangot ad és kispriccel belőle. Azt mondják hugyos a ló. A pérája gyulladt. Hétfőn nézik UH val. Valaki találkozott már ilyennel?

Figyelt kérdés
2018. márc. 25. 05:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Előtte is csinálta vagy csak most? Mert sárlik azért van ez. Ha állandóan vinnyog akkor kis nimfomán, nem árt megnézetni. Ilyen lovunk még nem volt, aki ennyire hevesen élje meg, lehet doki tud neki adni vmi hormonkészítményt, ami csökkenti a nemi aktivitást. Ha csak időszakosan csinálja akkor nem piszkálnám, de ha szinte mindig sárlik érdemes kezelni.
2018. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A volt gazda azt mondja ott nem volt gond..de amiota beengedtem a ménesbe 2 hónapja..azóta ez megy..van hogy teljesen a hátsó lábai trutyisak mire megyünk..van hogy tiszta.

Kapott hormon injekciót hogy legyen tüszőrepedés..de nem változott semmi.

Tegnap mikor mentem hogy megnézzem újra gyulladt meg szerintem gennyes is. Sajnos valószínűleg a viselkedése miatt oda is rúgtak neki mert felrepedt a péra..holnap jön az orvos UH. Mindent megcsinálnék érte csak rendben legyen. Mondtak olyat is hogy esetleg az ivartalanitas lehet esélyes mert volt ahol ez oldotta meg de ez azért nagy műtét..persze ha ez segít rajta akkor azt is megpróbálnánk, nagyon szeretjük.

Sajnos a neten ilyesmire nem találtam választ.

2018. márc. 25. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!