Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék belevágni a lótartás...

Ridamov kérdése:

Szeretnék belevágni a lótartásba. Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy életembe nem volt lovam, de szeretnék. Kérdezném, hogy évente nagyjából mennyit kell rá költeni, vizsga vagy hasonló nélkül is lehet e lovagolni, az útra kell-e hozzá engedély vagy ilyesmi. Meg amiket tudni kell egy kezdő lótartónak, illetve, hogy vannak e olyan dolgok amitől megijedhetek, de nem baj, vagy amire nagyon oda kell figyelni.

2018. márc. 26. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk kezd ott, hogy elmész egy lovas tanfolyamra, ahol kitanulod a szakmát, mert szakirányú végzettség nélkül nem tudsz lovardát alapítani. Kaposvári egyetemen úgy tudom van ilyen tanfolyam, de nem mondom biztosra. Aztán ha ez megvan, akkor legyen ménesed, mert a lovak nem szeretnek egyedül élni.
2018. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy szónak is száz a vége, amit te keresel azt úgy hívják, hogy bértartás.
2018. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem egyértelmű, saját magadnak szeretnél hobbi lovat tartani, vagy lovardát nyitni és megélni belőle? Az utóbbihoz iskolák és rettentő nagy tőke és tudás kell, előbbihez pedig csak nagy tőke és tudás. Azzal kezd hogy elmész egy lovardába és megtanulsz lovagolni, a lovakkal bánni és töviről hegyire kitanulod a lótartás mivoltát. Enélkül kudarc és állatkínzás lehet a történet vége.
2018. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Saját magamnak, nem lovardát
2018. márc. 26. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem először is tanulj meg lovagolni, mert ha az úton is szeretnél közlekedni, akkor biztos lovastudásra van szükséged, különben veszélyeztetsz mindenkit.

Kb jó 5-6 év lovazás után, mikor nem esel kétségbe, ha jön egy kamion vagy tudod kezelni hogy a lovad megijed v mitől, utána gondolkozz a saját lovon. Ebben az 5-6 évben mozogj lovas körökben, beszélgess ló tartók Kálmán, lovasokkal, olvass könyveket. Ha van lehetőséged időnként segíts be egy istállóban, hogy lásd fizikailag is mivel jár ez.

Otthon kb évi 300 ezerből kihozom a lótartást, van kinél ez több. Bértartásban kb 700 ezer az alja.

2018. márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt igy nagyon hosszú le írni. Nekem 6 pacim van és csak a széna 480ezer egy évre. Ehez jönnek a többi költségek. Szalma évi 126ezer Állatorvos évi 56ezer (kombi oltás csak, ebbe nincs benne vérvétel,és ha valami történik a pacival) (most legutóbb a póni csikóm kellett műteni az állkapcsánál össz. költség 94ezer volt) patkolást szerencsére nem kell fizetnem mert húgom megcsinálja de ha azért is fizetni kellene 2ezer/láb és ez szorozva 6-al majd 1,5 hónappal. Szemest nem mindig kapnak de az is plusz. Havi szinten min 50 ezret el kell tudnod nélkülözni a pénzedből. Persze ez csak az én helyzetem de egy kötelező kiadásod akkor is lesz. Nem tudom rendelkezel e lovas tudással de tanácsolom min 1 évet várj vetesd magad körbe lovakkal mert lehet egy idő után ugy gondolod mégse olyan mint amilyennek elképzeled eztaz egészet és az a lónak se tenne jót.
2018. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

"vizsga vagy hasonló nélkül is lehet e lovagolni, az útra kell-e hozzá engedély vagy ilyesmi. "


Lóirányítási referensi képzést el kell végezni az oktávnál. Ezzel mellékúton mehetsz ,ha főúton is szeretnél lovagolni ahhoz páv 2 ménesgazda szakreferensi-minimáltávos túravezetői kell. Ezt is az oktávnál lehet letenni. Kb havi 60 egy középkategóriás helyen a lótartás ,de lehet 2 havonta is fizetni legtöbb helyen, cserébe csak annyit kérnek h tanuzzál le a lovarda tanítványainak pár jelentkezést a lóállományt irányító diszpécseri tanfolyamra.

2018. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!