Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fakó lónak milyen színű...

Fakó lónak milyen színű felszerelés illene?

Figyelt kérdés

Kiválasztottuk az új lovamat. Ő lesz az első, tavasz közepén már nálam lesz. Szeretnék neki szép, összeillő felszerelést/felszereléseket vásárolni. Milyen szín illik egy fakó kisbéri kancához (nem izabella, hanem közönséges fakó, mint Szilaj, fekete sörénnyel, farokkal és lábakkal)

Gondolok itt nyeregalátét-ínvédő-fülvédő (ezekkel együtt volt lovagolva eddig is, így szeretném továbbra is használni) és kötőfékre. Nekem nagyon tetszik a sötétzöld, a babakék vagy türkiz, a sötétkék, a fekete, a citrom. Elképzelni azonban egyiket se nagyon tudom ezen a színen. Mi a véleményetek? Esetleg másik szín, ami kicsit csajosabb? (Rózsaszín, ciklámen és egyéb Barbie színeket nem tudnám elviselni, ilyenen nem is gondolkozok)



2018. márc. 29. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
piros.
2018. márc. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sassszem ***** válasza:
0%
fjord lovad lett? hol tartod?
2018. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyből a zöld ugrott be, szerintem nagyon jól mutat fakón.
2018. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
A megfogalmazásod nem árulkodik a kellő lovas tapasztalatról. Mióta lovagolsz? :) Ezt a lószínt zsufafakónak hívjuk :D Nekem is zsufám volt a mostani pejtarkám előtt, de sajnos Admirális már régen nincs közöttünk :( Ő feketében járt legfőképp, de egy csomó szettünk volt. A bordó és a fekete mesésen állt neki <3 Szerintem ezekkel nem foghatsz mellé, akármilyen színárnyalat is a fakón belül :)
2018. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! A bordó nekem eszembe se jutott, de az is nagyon jó! Bordó, sötétzöld és fekete van még versenybe, plusz a piroson még gondolkozok, de erőteljesen az első kettő felé hajlok. :)


Nem zsufafakó, mivel elvileg egy pej és egy fekete lóból nem hozható ki a zsufafakó szín, mivel recesszív örökléssel sem alakulhat ki, ennek a lónak pedig az anyja sötétpej, apja fekete. Egyébként bármilyen HITELES (nem interneten írt zagyvaságok) forrást elolvasol, a zsufafakó hosszúszőrei és lábai NEM feketék, vagy nem mind az, ezé viszont mint az éjszaka. Ezt a színt mindenhol közönséges fakóként írják le, csak ezt még sehol nem hallottam lovasok között, ezért írtam oda Szilajt is. A ló útlevelében és minden papírján is fakó szín van megjelölve, nem zsufafakó.

Igenis tisztában vagyok a dolgokkal, 14 éve lovagolok, több vizsgán is voltam már (REV, egyetem mellett lovas tantárgyak) és jelenleg munka mellett is hetente 4-5 alkalommal lovagolok, felvonulásokon, terepeken, túrákon részt veszek. Nem tudom, a megfogalmazásomból hol jött le a tapasztalatlanság, de genetikától elkezdve anatómián keresztül a tartási-takarmányozási ismereteken át azért van rálátásom, ha nem is versenyszinten, mert az sosem érdekelt, hamar feladtam a REV után. De ha tapasztalatlan lennék, akkor sincs semmi köze a kérdéshez.

2018. márc. 29. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!