Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet nagykantárt sima csikóza...

Lehet nagykantárt sima csikózablával is használni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy láttam egy nagykantárt ami nagyon megtetszett, viszont nyilván nem használnám funkciója szerint, tehát csak egy sima kantárnak szeretném. Csak azért kérdezem, mert láttam olyan képet amin azt hiszem pont ezt a kantárt használták sima kantàrként, tehát ezek szerint lehetséges?
2018. márc. 31. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha le lehet csatolni a pofaszijakat, akkor lehet. De ha csak log a levegoben a ket lyukasztott szij, akkor az nagyon igenytelen szerintem.
2018. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha le lehet csatolni, akkor igen, ellenkező esetben azt tudom elképzelni, hogy a feszítőről vették le a szárat, így az csak úgy volt a ló szájában - ellenben én ezt sem pártolnám igazán.
2018. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Értelmetlen. Ez a baj h a sok hülye azért használ dolgokat mert szükséges a lova számára,hanem csak azért aggatja rá a lóra mert neki tetszik... Igénytelenség,azon túl felesleges és röhejes.
2018. ápr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó hogy a kérdésre válaszoltál és emelted a válaszok színvonalát. Nem beszélve az első mondatod értelmességéről.

Nem aggatok feleslegesen a lovamra semmit, tetszett egy kantár, elvi szinten megkérdeztem, hogy lehetséges-e. Felesleges és szükségtelen akkor lenne ha funkciója szerint használnám "mert milyen menő vagyok hogy már nagykantárral tolom".

2018. ápr. 1. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
(off) Egyébként a magyar hagyományban pont, hogy a fiatal, képzetlen lovat lovagolták nagykantárral, a képzett, profi lovat már csak a feszítővel - igaz, kantárral alig-alig értek a lóhoz, elég megnézni csak a lóábrázolásokat, felejgyzéseket.
2018. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Csak hogy akkoriban jobban tudtak lovagolni az emberek, aki lókiképzésbe fogott az magas szinten értett is hozzá, illetve 200-300évvel ez előtt más volt a képzési cél, mert a harcokban olyan ló kellett ami minimális segítségekre gyorsan reagál, ennek az eszköze a feszítőzabla volt.


Manapság mikor sporttársi és hobbi céllal lovagoltunk, akkor nem kell gyötörni a feszítő el, vagy csak olyan lovas használja aki tudja is. A westernben manapság a ló 5v 6 éves koráig csak csikózablával lovagolható versenyen és csak utána kap feszítő, a díjlovaglásban a nagykantár M szinttől engedélyezett.


Kérdező!

Felesleges azért nagykantárt venni, ha nem használod ki a funkcióját. Kiskantárból is vannak nagyon profi darabok.

2018. ápr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!