Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor üljek rá?

Mikor üljek rá?

Figyelt kérdés
volt már másik kérdésem ezzel a pacival kapcsolatban. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__9221928-tippe.. Az lenne a kerdesem, h penteken hoztuk el es mivel nem akartam elkapkodni a dolgokat, hogy szokja a helyet, csak vezeto szarol vezettem meg futoszaraztam vele meg kint volt a legelon, pucoltam stb... holnap gomdoltam felülök már rá a pályán. Vagy még korai lenne? Mennyi időt hagyjak neki megszokni a helyet holnap már elkezdhetek vele kicsit dolgozni? :)) koszonom a valaszokat :)
2018. ápr. 2. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az első kérdésednél írtad hogy már ültél rajta ott. Ha futószáraztad már és nem kezdett tombolni hogy ez nem tetszik neki, akkor szerintem simán lovagolhatsz rajta. :)))
2018. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen többször is ültem rajta, nincs is ezzel problema a futoszaron is gyonyoruen viselkedett inkabb abba nem voltam biztos hogy elég volt-e neki ennyi idő hogy megszokja a helyet?! :) koszonom a valaszt :)
2018. ápr. 2. 18:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-3 nap erre bőven elég szokott lenni. Ha (már) nem mutat olyan dolgokat, mint egy pánikbeteg telivér, nyugodtan :) Mozgasd át felülés előtt 2-3 hétig minden alkalommal, csak a biztonság kedvéért, de nem hiszem, hogy gondja lenne. De legalább ti is látjátok, hogy hogyan reagál a többi ló mozgására, ha egyedül van, másokkal van, időjárás, kajamennyiség, munkamennyiség.. Ezek menet közben derülnek ki.
2018. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én első nap futószáraznám, esetleg kézen körbevezetném, ismerkedjen meg a környezetével, ha olyan a hely, hogy el lehet engedni biztonsággal (pl karámban vagy fedelesben), talán pár percre az is belefér, és annyi. Utána viszont meló van, lovagolom, készpaszpont. Nyereg alatt is ismerkedhet a környezetével, nyilván nem azt kell tőle várni, hogy nagydíjat menjen (főleg, ha előtte se ment :D ), nem cukorból van. Ha hetekig csak állítod, csak a munkától szokik el.
2018. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. Ezt a parnapot direk arra szantam h megszokja a kornyezetet :))
2018. ápr. 2. 21:28
 6/14 Sssaszem ***** válasza:
Hogy tetszik az új ló? Melyik lovardában tartod?
2018. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jajj annyira érzem, hogy össze tartozunk. Eddig csak futószáraztam meg vezető száron sétálgattunk, nagyon sokat voltam nála kint, Anyuéknak is nagyon tetszik, holnap ülök fel majd rá. :)) itt a faluba van egy lovarad nem mesze es ott tartjuk bertartasban :))
2018. ápr. 2. 21:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ráülhetsz már.
2018. ápr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sassszem ***** válasza:
Ja milyen magas a lovad?
2018. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
166cm bottal. :)) kowzonom mindenkinek ma mar felultem ra ;))
2018. ápr. 3. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!