Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zabla nélküli lovaglás?

Zabla nélküli lovaglás?

Figyelt kérdés
Szeretnék zabla használata nélkül lovagolni, mert sok helyen olvastam, hogy a zabla nem éppen a legkényelmesebb, és hogy ártalmas is lehet, szóval megijedtem. A kérdésem tehát, mi lenne a legkényelmesebb a lónak? Véleményekre, tapasztalatokra, mindenre kíváncsi vagyok.
2018. ápr. 3. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Mivel a zabla a ló szájában olyan helyen van ahol nincs fog, ezért őt csak akkor zavarja h lovaglás közben tépik a száját. A zabla nélküli kantárt általában nagyon gyakorlott lovasok használják, olyan lovakon, akiknek vagy rossz emlékük van a zablával kapcsolatban, ezért nem hajlandőak zablával lobagolni, vagy sebes a szájuk, és nem jó a zabla. Úgyhogy ha nem rángatod a lovad száját akkor nyugodtan lovagolhatsz zablával.
2018. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
*hajlandóak, lovagolni
2018. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, hogy zabla nélküli megoldással mi a legkényelmesebb? Egyébként részben azért kéne, mert a 16 éves lovam előtte iskolaló volt, teljesen széttépték a száját a kezdők, én meg félek, hogy hirtelen mozdulatnál (mert elég ijedős) esetleg én is fájdalmat okoznék neki.
2018. ápr. 3. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sidepullt és alul keresztezett száras kantárt használok, mindkettő elég jól bevált. De mielőtt befektetsz valamibe járj alaposan utána, ne csak az itteni véleményekre hagyatkozz. Ha tudsz angolul akkor mindenképpen egyszerűbb, ha gondolod tudok küldeni forrásokat.
2018. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha küldenél. :D
2018. ápr. 3. 20:15
 6/8 anonim válasza:
75%
Te mennyire vagy képzett lovas? Mert ha kezdő vagy és nincs gyakorlatod a lókiképzésben, plusz még ijedős is a lovad, akkor nem biztos, hogy zabla nélkül kellene lovagolnod. Főleg, ha határozottabb a ló és nincs köztetek olyan erős kapcsolat, akkor először azt kell elmélyíteni. Egyébként rosszul használt zabla nélküli kantárral is tudsz fájdalmat okozni a lónak. De a legelső szempont mindig a biztonság legyen..
2018. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
12 éve lovagolok, a lovam egy 10 éves nyugodt herélt paci. És köszönöm, de nincs szükségem GYIK-es lovasleckékre.
2018. ápr. 6. 14:08
 8/8 anonim válasza:

Ha nem lenne szükséged rá, akkor nem írtál volna ide :)

Azért ez kicsit vicces:

"azért kéne, mert a 16 éves lovam előtte iskolaló volt, teljesen széttépték a száját a kezdők, én meg félek, hogy hirtelen mozdulatnál (mert elég ijedős).."


Na most akkor egy 16 éves ijedős exiskolaló vagy egy 10 éves nyugodt herélt? :D

Legalább figyelj már oda, hogy miket hazudsz két sorral feljebb... :D :D

2018. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!