Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem tud dolgozni más...

A lovam nem tud dolgozni más ló közelében. Folyton a másik lóval van elfoglalva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is a ló idegessé válik, kezelhetetlenné amikor kihozom a többi lótól a karâmból. Ez volt az egyik a másik pedig ha nincs körülötte másik ló és nem is lát másikat akkor szépen megy, de ha van/lát másik lovat egyszerűen nem lehet veled bírni ideges lesz, tomorog, siet stb. Határozottan hajtom előre, de semmit nem ér. Bármit csinálok rajta nem figyel rá, ellenkezik.

Köszönöm a válaszokat!



2018. ápr. 5. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de én próbálnék minél több feladatot adni neki. Ne hagyd, hogy legyen ideje nézegelődni, folyamatosan csinálj vele kisköröket, féllovardát, kígyóvonalat, stb., a lényeg, hogy lefoglald. Ha jól csinálja és érzed, hogy figyel rád, esetleg adj neki jutalomfalatot, simogasd meg, beszélj hozzá.

Ezen kívül én a földről is dolgoznék vele, futószáraznám a többi ló mellett, különböző játékos feladatokkal és jutalomfalattal vonnám magamra a figyelmét. Remélem tudtam segíteni valamennyit. :)

2018. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell beleállni a vitába, mert ha ennek az oka az, hogy fél és bizonytalan, akkor csak tovább fokozod a negatív élményt. Ne mindig dolgozni vidd ki a többi ló közül, hanem vezesd ki néha csak legelni, sétálni kicsit, ha rájön, hogy az mennyivel jobb, mint a karámban ácsorogni, sokkal kezelhetőbb lesz. A többi lóval való munkánál pedig próbáld meg megtalálni azt a határt, amikor kiakad és még előtte leállítani, megdícsérni, kicsi lépésekkel haladva. Ilyen lóval érdemes néha csak simán beállni egy edzésre, ahol a tübbi ló dolgozik, neki annyi a feladata, hogy álljon egyhelyben. Ha nagyon toporog, itt is először pár másodpercnyi állás, elindítod, kicsi séta, utána megint áll, stb. Amíg feszült és ideges, semmit nem fogsz tudni neki tanítani.
2018. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Végezz vele földről feladatokat más lovak közelében. Határozott legyél, foglald le, hogy ne nézelődjön.
2018. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy egyedül békén elvan egy ideig, ahogy írod. Én azt mondanám, hogy ha nincs versenyed, csak rengeteg időd, érdemes ki-kivinni a karámból, legelészni, tenni kézen egy kanyart a pályán, lepucolni, stb. Utána mehet vissza. Próbáld ki, hogy akkor sétáltok be, mikor valaki dolgozik, adj neki valamit, és ha elnyugszik, mehet a többiekhez. Amíg nyűgösködik, ne, mert hamar megtanulja, hogy hisztikézik kicsit, és visszaviszed. Nem, előbb uralkodik magán, megnyugszik, és utána lehet csatlakozni a többiekhez. Jó ötlet lenne megkérni valakit, hogy amíg futószárazol, menjen be, sétáljon, menjen ki, jöjjön vissza... Ha elcsitult a vihar a lovad lelkében, munka abbahagy, és a másik lóval mehetnek kifele. Így rá fog jönni, hogy a fesztivállal nem éri el a célját, csak akkor, ha szépen nyugiban elvan. Volt nálunk is hasonló póni, a végén nem mondom, hogy nem is nézett a többiekre, de legalább ellovagolható volt.
2018. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!