Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vegyek neki lovat?

Vegyek neki lovat?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves nagylányom aki 3 éve lovagol (versenyszerűen). Hamarosan lesz a szülinapja és nagyon szeretne egy lovat. Bértartásba lenne havi 40ért egy jó helyen. Csak attól félek hogy egy idő után megunja vagy már nem fogja érdekelni a lovazás. Egyépként 40kg és 150cm, nagyon vékonyka.

Az iskolával nem lenne baj mellette mert most ment 6osztályosba és jó tanuló.

Szerintetek megérné venni neki? Nem fogja elhanyagolni?



2018. ápr. 6. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha versenyszerűen lovagol, akkor ez nyilván nem múló hobbi, én nem aggódnék.

De te ismered a lányodat, ha a fentiek mellett amúgy olyan, aki minden hobbiba belekap, elunja, stb., akkor nyilván nem éri meg. Ilyesmiről nem írtál.

2018. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem. A tinik nem a megbízhatóságukról híresek, talál magának egy barátot pár év múlva és addig érdekelte a ló. Utána meg gondolom elmegy egyetemre. Akkor vegyél lovat, ha magadnak is veszed, mert úgyis rádmarad...
2018. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem várj még vele ha félsz, hogy múló szerelem. Én 14 éves voltam, mikor a szüleim ballagásomra megleptek egy lóval. először bértartásban volt, majd hoztunk egy másikat, majd 1-2 évre hazahoztuk mindkettőt. Azóta is megvannak, pedig ennek már több éve. Fősuli mellett is gondoztam őket, apukám segtségével. Csak gyerekversenyeken vettem részt (ügyességi, "díjlovaglás") De abbahagytam. A lovardába volt aki 11-12 évesen kapott lovat. A legtöbb esetben aztán eladták a pacikat, mert már nem érdekelte annyira, "nem volt ideje". Volt aki versenyszerűen ugratott több évig sikeresen versenyzett, de aztán mégis vége lett a nagy lószerelemnek. Ha az embernek saját lova van, bizony több idő megy el a lovazásra. Mégha nem is ő eteti, takarít utána. De azt a lovat mozgatni kell, takarítani hidegben, melegben, fagyban, sárban. Nem azt mondom, hogy ez a lányodnál nem hosszú távú, mert lehet ő is felnőtt koráig lovazni fog. De ha tartasz attól, hogy elhanyagolja a lovat, várj még pár évet, várd meg belép a tinikorszakba, míg barátja lesz. Akkor jobban látni lehet, mennyire marad meg a lovak iránti szerelem.
2018. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Várj még. Meglátod hogy mikor már esetleg gimnazista lesz barátja lesz, akkor is lószerelemben fog-e szenvedni. Ha igen akkor vehetsz neki lovat. De addig ne. Mert ha elmúlik, akkor szegény lóval mi lesz? Úgyhogy várj még.
2018. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Én 12évesen kaptam meg a a lovamat, akkor már 3éve lovagoltam, mára már 5éve hogy eggyut vagyunk es nem adnam semmiert. Te ismered a lanyod de sztem ha elgondolkoztal rajta, akkor mar csak arra varsz, h valaki megerositsen :)) sztem boztos nagyon orulne, de csak akkor vagjatok bele ha neked is van ra azert idod :))
2018. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Nekem fura lenne, hogy egy állatot kapok valakitől úgy, hogy meg sem kérdezte egyáltalán akarom-e. Kicsit a régi idők jutnak eszembe róla, amikor a nők nem választhatták meg, hogy kihez akarnak férjhez menni. Egy ló vagy bármilyen állat, amit utána nem dobhat csak úgy félre, az tök ugyanez a kategória.


Én inkább azt csinálnám, hogy a születésnapján megmondanám, hogy kap egy lovat, de ő választhatja meg, hogy melyiket (ésszerű keretek között + közlöd vele, hogy te már kinéztél egyet, mit szólna ha megnéznétek azt?). Biztos nagyobb fejfájás lesz, meg szétnéz neten és talál jobbakat, viszont utána 100%-os elköteleződése lesz a kiválasztott ló iránt.

2018. ápr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Én nem vennék.
2018. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezt te tudod eldönteni mert te ismered a lányod. Én 5 éves koromba sírtam ki az első lovam utána 12 évesen. Mai napig tart nálam a szenvedély a lovak iránt. Előre nem tudja megjósolni az ember hogy mi lesz de ha bizonytalan vagy akkor lehet még egy kicsit várni kellene a saját lóval. De! érdemes lenne hosszútávra bérelnetek egy lovat igy látnátok mivel is jár ez az egész és hogy hogy viselkedik a lányod később ha már nagyobb és érettebb lesz akkor tényleg kaphat egy saját lovat. :)
2018. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Glendahd válasza:
Én 12 éves vagyok 3 évessen ültem elösször lovon és valószinüleg jövöre veszünk eggyet. Nekem az életem a lovaglás és nekem minden a lovakról szól, ha megtehetem a lovardába mindig segítek takarítani,etetni,pucolni,szerszámozni. Én túrákon is részt veszek meg nyáron megyek oda dolgozni is. Ha a lányod is ilyen lóörült mint én és biztos tudod hogy nem hanyagolná el a lovát akkor szerintem vehetsz neki. De a te lányod te tudod hogy mennyire szeretné és mennyire gondozná a lovát.🙂
2018. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én először kipróbálnám a felestartást. (ennek is tuti hogy örülne) Biztosan van ilyen lehetőség abban a lovardaban ahol lovagol. Azért jó a felestartás, mert ha nem tudja megmozgati.. Vagy néha néha nem tud kimenni akkor sem hanyagolódik el stb.

Egy pár hónap felestartás után le tudod vonni a következtetést, hogy akkor vegyetek neki lovat vagy se.

2018. ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!