Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma megyek először lovagolni...

Ma megyek először lovagolni az új lovardámba. Mit tegyek hogy ne legyek ideges? Mert több dolog miatt is az vagyok.15/l

Figyelt kérdés

A legidegesebb amiatt vagyok mert hogy elég duci vagyok.. számokat most nem is mondanék. ( de nyugi nem 150 kilóról van szó ) Az oktató ezt tudja, mondta is hogy nem gáz... de ahh akkor is ideges vagyok. :( Lovaglással kapcsolatban a kövérségnek nagyon sok hátulütője van.. pl. magamtól fel sem tudom húzni magam a lóra... mivel nehéz vagyok. A feldobással pedig az a gond hogy mi van ha az oktató nem bir feldobni? :( Mondjuk a régi lovardámban mindig feltudtak.. de ez az oktató egy nagyon fiatal, alacsony, vékony srác. Nem szeretnék kínos helyzetbe kerülni hogy ott állunk hogy nem bír feldobni.. mert akkor biztosan sírva fakadnék. A srác azt is mondta hogy max. fél órát lovagolhatok.. ez nagyon elszomorít. Mondjuk megértem.. nem szeretném hogy szegény állat összeszakadjon alattam :( Tudtok adni pár tippet, hogyan tudom kiküszöbölni az ilyen kínos eseteket?

Próbálok tenni érte hogy fogyjak.. próbálok rendszeresen, sokat biciklizni, sétálni. Nem enni olyan sok egészségtelen ételt.. de a helyzet az hogy a családunkban mindenki nagydarab testalkatú. Kiskorom óta is az vagyok.. tehát ez genetika nálam.... na mind egy. Válaszokat előre is köszi! :)



2018. ápr. 12. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok egy lovas ember, de egy jól megtermett férfi valószínűleg nehezebb nálad, nem tudom elképzelni, hogy a súlyod miatt lovagolhatsz csak fél órát. Ennyire nem bírják manapság a lovak a strapát?

Nyugi, biztosan elbír, ha meg nem, megoldjátok kreatívan, nem lesz semmi probléma. Teljesen felesleges előre idegeskedni, ráérsz majd akkor, ha beüt a ménkű :)

2018. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve ugyanezzel a problémával küzdöttem. 7 éves koromtól lovagoltam, 21 évesen abbahagytam, akkor 163 centivel és 48 kg-mal. Sajnos az életmódváltás (egyetem, stressz, szabad levegő hiánya, némi lustaság) hozott rám kicsit több, mint 2 év alatt 20 kilót. 24 évesen ott álltam majdnem 70 kilósan. Tök véletlenül lovak közelébe kerültem újra, nem tudtam felszállni, keszültek képek, egyszerűen botrányos volt. Az én családomban is mindenki erős testalkatú, apukám és öcsém kimondottan kövér. Viszont kemény munkával, elhatározással visszafogytam 52 kg-ra 3 év alatt, és ezt most 1 éve tartom. Ha nagyon zavar a súlyod, tehetsz ellene, nem kifogás, hogy a család milyen testalkat, helyes táplálkozással, megfelelő mozgással, életvitellel lehet fogyni. Genetikai kövérség nincs, maximum az egész család rosszul táplálkozik és mozog, ez okozza, hogy mindenki erősebb.


A ló egyébként bírja, szerintem inkáb azért mondtak fél órát, mert a testalkatod alapján nem gondolják, hogy megvan a megfelelő kondid. Ez nem baj, mert inkább legyen az oktatás minőségi mint mennyiségi. Ha bírni fogod, úgyis hosszabb edzéseid is lesznek.


Ami zavar, az ellen meg tegyél, ne nyugodj bele, ne kifogásokat keress, legyen kitartásod és lépj! Hidd el, mindenki le tud fogyni, és hatalmas lelki erőt, önbizalmat fog adni, ha sikerrel jársz. Sokkal jobban fogod érezni magad, büszke leszel magadra, hidd el, tapasztalatból mondom! Kitartás és hajrá! ;)

2018. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A lóraszálláshoz tudom ajánlani a dobogót vagy fellépőt. Egy ezresért nagyon sok boltban tudsz venni egy műanyag dobogót, ami nagyban megkönnyíti a felszállást (tapasztalat)
2018. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! ^3^ Ment a zöldkéz!
2018. ápr. 12. 12:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy közepes félvér egy 80 kilós emberrel vígan elvan. Sőt...

Én is oktatok, a 90 kilós páromat is fel tudom dobni, pedig alig vagyok 60 kg és nő. Az a lényeg hogy amikor dob akkor ugorj és nem lesz probléma vagy fellépőről szállj fel.


A genetika csak egy ok, hogy könnyebben hízol, de nem szabad csak erre fogni. Sajnos sok dundi gyerekem van, akit tömnek a szülei, plusz az édesség. Ismerősöm gyermekkorában fel se állhatott az asztaltól míg nem szedett 2x és fogyott el a kaja. Gondolatod szegény eléggé elhízott, egyetem alatt külön költözött, odafigyelt a kajára, heti 3-4x edzett és elfogott, pedig az ő családja se kákabelű.

2018. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is feltétlenül az egészségtelen kajákkal van a gond - inkább arra figyelj, hogy ne egyél pl kenyeret vagy péktermékeket, ne egyél tésztát, stb. Helyette minden étkezéshez bátran fogyassz zöldséget, gyümölcsöt, ezeket is nagyon-nagyon sok féle módon, változatosan el lehet készíteni, és sok akár nyersen is nagyon finom tud lenni. Ha mindenképpen valami édeset akarsz, valami cukrosat, akkor pl napi 3× egy kocka minél töményebb étcsoki, legalább egyszer pl egy 15-30 perces edzés után. Nem kell futni, edzőtermezni, stb., elég, ha pl reggel-délután bicajozol a sulihoz meg vissza (ha ez megoldható távolság szempontjából), este meg csinálsz pár fekvőtámaszt, felülést, esetleg négyüteműt - és utána pár lazító, nyújtó gyakorlatot.


Ez a dolgok egyik oldala. A másik, hogy ne görcsölj rá. Attól, hogy gyakran és sokat mondogatjuk valakinek, hogy dagadt disznó, még nem fog lefogyni, sőt, jellemzően az ember nem azért kövér, mert nem mondják neki elegen, hogy az. Minél többen és minél többször mondják - ideértve téged is - annál kevesebb esélyed van lefogyni, mert annál inkább belefeszülsz, rágörcsölsz, kifogást keresel, megutálod magad. Ne arra gondolj, hogy "kövér vagyok, és nem akarok az lenni" - arra, hogy szeretnél fittebb ÉS pozitívabb, boldogabb lenni. Ezt írd is le egy papírra, tedd ki valahova - a leírás maga sokat ad az elhatározáshoz!


A lovaglás szempontjából meg ne görcsölj. A lovagok korában egy teljes vértben feszítő katona megvolt 150 kg is, te meg, mint mondtad, nem vagy annyi. Egy padról, dobbantóról simán fel tudsz szállni - én ezt pártolom, magam részéről utálok bárkit (még kis súlyú gyereket is) is feldobni a lóra, mert még rosszabb, mintha önerőből szállna, akaratlanul is belehuppan, megnyomja a ló hátát -, és ez amúgy még annál is szerencsésebb, mintha a lovat féloldalt terhelve egymagad szállnál fel.

Ráadásul egy dolgot még had tegyek hozzá - ha egy srác, mint oktató, nem tud feltenni a lóra, az elsősorban neki ciki, és nem neked. Legyél kicsit magabiztosabb, hidd el, sokkal szebb leszel tőle - a határozottság önbizalmat ad, és ha magabiztos vagy, magadban sem kételkedsz, mások sem fognak.

2018. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egy kicsit megnyugtat: legelső órámon fordítva ültem fel a lóra :) Az oktató nem röhögött ki :D


A feldobással sincs semmi gond, asszem én se nagyon tudtam eleinte felkecmeregni a lóra - kicsit gyenge voltam karban.

Plusz egyik ismerősömnél szőrén szoktam megülni a lovat, ott viszont feldobás nélkül nem tudok felszállni. Szintén fiatal srác segít fel, akkoriban kb. 60 kiló lehettem, nem volt gondja velem.


Plusz még annyi: ha eseeetleg fenn is állna a veszély, hogy túl nehéz vagy egy lónak, akkor olyan pacit választanak alád, aki elbír - de ahogy mondták, felnőtt férfiak is gyakran lovagolnak rajtuk, a te súlyod meg se kottyan nekik :)


A 30 perc pedig miattad van - a lovaglás egy "fura" sport, elég durván megmozgat olyan izmokat amiket alapból nem szoktunk annyira megmozgatni, és elég komplex melót igényel az izmoktól - egy sportos ember is könnyen izomlázat kaphat, ha legelső alkalommal egy órát megy.

2018. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy megkérdezem de most úgy még is hány kiló vagy? És milyen magas?
2018. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem bírtam magam még feldobással sem felhúzni :(

Egyszerűen nem bírok 90 kg-ot felhúzni a két gyenge karommal

2018. máj. 4. 10:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

90 kiló egy magas férfinál átlagos súly, a nagyobbacska lovak (600 kg körül) egy órát is röhögve elviszik.

(És a lovat nem érdekli hogy 25 éves pali vagy 15 éves leány ül rajta)


A legtöbb lovardában van kislétra vagy más emelvény, vagy ha nincs, akkor kihozhatnának egy széket vagy sámlit valahonnan, legközelebb próbáld azzal, nem ciki

2018. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!