Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a következő lovaglástól...

Félek a következő lovaglástól mit tegyek?

Figyelt kérdés
Három nappal ezelőtt a lovaglóedzésemen egy (mások elmondása alapján) szuper nyugodt pacira ültem. Fél éve lovagolok futószáron. A paci megállt üríteni, de mikor végzett hirtelen beugrott vágtába. Nem tudom mi lehetett, gondoltam rossz jelzéseket adtam. De ezután direkt figyeltem a lábamra (szárat nem fogtam, egyensúlyjavító edzés volt, tehát a szájába nem húzhattam bele.) de még kétszer elkezdett vágtázni. Nem volt nyugtalan az edzőm szerint nem látszott rajta semmi, teljesen hirtelen csinálta. Kétszer le is estem, szerencsére bajom nem lett. Én még soha nem próbáltam vágtázni, valószínűleg ezért estem. Viszont most félek a következő lovaglástól? Mit tegyek hogy ne féljek, illetve mit csináljak ha megint ez történik?

2018. ápr. 20. 14:36
 1/4 anonim válasza:
73%
Fontos hogy ha megint leesnél és épségben vagy akkor ülj vissza. (Engem hamar elengedtek futószálról. Nemrég vágtáztam. És elsőre nagyon nehéz volt (nekem, de mindenkénél máshogy van)). Merre estél le? Hátra? Összesen 3x vágtázott és az edződ nyugodt volt? Nem is agodott? NE gondolj arra hogy megint leesel. Koncentrálj arra amit csinálnod kell.
2018. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elég gyanús, egy iskolalónak nagyon nem kellene ilyet csinálnia látható ok nélkül. Mit mondott az edző? Semmi ötlet, miért történt? Eddig, amíg futószáron voltál nem csinált más ló alattad ilyet? Kétlem, hogy a te hibád lenne, még ha fészkelődtél is egy kicsit ezeknek a lovaknak hozzá kellene szokniuk, hogy futószáron (is sokszor) leginkább az oktató utasításait kövessék és a rajtuk ülő kezdő véletlen jelzéseit figyelmen kívül hagyják. Mindenesetre szerintem kérd meg az edződ hogy olyan lóra ültessen, akin már lovagoltál minden gond nélkül. Mondd meg neki hogy ez a helyzet, félsz a múltkori alkalom miatt és ezzel most kezdeni kell valamit - a félelem eredménye sokszor az, hogy valamelyik testrészeddel elkezdesz kapaszkodni, feszíteni és ez sok más üléshibát eredményezhet. Ha netán ismét ilyesmi előfordulna és van időd reagálni, akkor próbáld a derekad aktív munkájával követni a vágtaugrásokat, jó mélyen beleülve a nyeregbe.
2018. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utána ráült egy másik lány is utánam és a telefonba azt mondta az edzőm mikor a következő edzést beszélte meg apával, hogy mire jövök kideríti mi volt a baj, és természetesen másikra ültet. Eddig egyik se csinálta alattam. Az is lehet hogy valami zavarta.(pedig jól szerszámoztam fel, és jól csutakoltam).
2018. ápr. 20. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavasz van, vagy nyár vagy mi, ilyenkor van, hogy kicsit megkattannak.

Futószáron nem is vágtáztál? Mert ha csak simán beugrott vágtába, akkor nem is értem, hogy miért zakóztál le? Másrészt azt sem értem, de ez meg az én hülyeségem, hogy miért nem tanítják meg? Ha más nem, hogy szokd a mozgást.

Nekem az edzőm szokta vágtáztatni a futószárasokat, akár 2.-3. alkalomnál, hogy ismerjék ezt a mozgást is, ne legyen pánik. Ha beugrik a ló vágtába, mert megesik, hiszen menekülő állatok, akkor annyi, hogy ja vágta, hát ezt ismerem, menten fel lesz véve a ló.

Kérd, hogy tanuljatok vágtázni, ha más nem, hogy szokd, megérezd milyen érzés, hogy nem veszélyes. Hiszen a legtöbbször a pánik miatt esnek az emberek, kivéve, ha "kedves " a ló és direkt lepakolászik, vagy fene jó a kedve.

Gyűrd le a félelmet, mantrázgasd, hogy minden rendben lesz.

2018. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!