Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtába ugratás ügetésből?

Vágtába ugratás ügetésből?

Figyelt kérdés
A lovam szépen beugrik vágtába lépésből, de ügetésnél folyamatosan gyorsul gyorsul és nem ugrik be? Hogy lehetne ravenni hogy ne ugetesbe siessen hanem ugorjon be?

#vágta #ló #be ugratás
2018. ápr. 22. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Lassítsd le. Minél lassabban megy, annál könnyebben beugrik. Próbáld nem hajtani, hanem érzékeltetni vele, hogy másik jármódod szeretnél. Nem írom le, hogy hogyan kell beugratni, mert ezt is mindenhol máshogy oktatják és nem szeretnék belezavarni abba, amit az oktatód mondott. Az viszont biztos, hogy le kell lassítani. Nekem pl állásból ugrik be a legkönnyebben, de nagyon lófüggő és technikafüggő.
2018. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van "lovam", akkor nyilván elég jól hozzászokott a segítségadásaidhoz. Eléggé elkülönülnek a beugratás és más jármódokban elindítás segítségei?


Már vagy 16 éve írt erről Kövy András a Lovas Nemzetben, a ló számára könnyű átmenet az csak bizonyos lábhelyzetekben lehetséges (a fizika alaptörvényeiből következőleg nem tudja nulla idő alatt áthelyezni máshová, stb), de a baj az, hogy a segítségadás időpontja meg lovanként változik.

2018. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Én igy szoktam a lovamat: lassú tanügetés a kantárral visszafogom de a lábammal meg folyamatosasan kisebb csizma segitséget adok neki és a rövidfalon pedig engedem a szárat és egy nagyobb csizmát zárok

Az én lovam igy ugrik be a legkönnyebben de ez lófüggő

2018. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanúgy ugratod be, mint lépésből. Ha elrohan, visszarövidíted, megpróbálod megint. Ha megint elrohan, ismét lerövidíted, de a beugratás pillanatában megcsíped pálcával is, hogy értse a szitut - ha beugrott, simi, és hagyod, had menjen kicsit, ez a jutalma, hogy vágtában nem kérsz tőle hirtelen semmit, hanem kiélvezheti azt, hogy "békén hagyod", mert ügyes volt. Nyilván ha vissza akarna esni ügetésbe, ez nem érvényes, és nem kell ezt se sokáig játszani, csak amíg megérti, hogy ha elsőre beugrik, akkor jár a legjobban.

Egyébként én arra tippelnék, hogy a segítségadásod nem egyezik meg a két helyzetben, pl ügetésben előredőlsz, nem ott zár a csizmád, nem tolod meg csípővel, stb.

2018. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Külső szárat tartsd meg ,folyamatosan vegyél fel rajta ha elakar rohanni. Jó megoldás ha körön próbálod beugratni,ott nem tud úgy elrohanni.
2018. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Leülsz, rövidebb szárat fogsz és csizma, ha nem elég akkor pálca.
2018. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!