Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom hogyan kezeljem a...

Nem tudom hogyan kezeljem a lovam és, hogy hogyan érjem el, hogy én legyek a főnök?

Figyelt kérdés
Ha futószáron akarom futtatni akkor csak áll mellettem és nem csinál semmit hiába csapok rá ostorral, amikor lovagolok maximum ügetésben lehet menni mert vágtában elkezd bakolni meg ugrálni. Szerintem az a gond hogy nem én vagyok a főnök és már egy kicsit félek is tőle mert ha keményebb vagyok vele és jobban rácsapok támad meg rúg. Segítsetek mit csinálhatnék?

2018. ápr. 28. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne itt kérj segítséget, hanem rendesen nézzen meg titeket valaki aki ért a lovakhoz. Valószínűleg neked sem ártana egy kiképzés, hogy hogyan is kéne ezt csinálni, ha ennyire nem megy.


Én nem vagyok nagy lovas, de két dolog biztos:


- A ló pontosan tudja, hogy félsz tőle, tehát elég nehezen győzöd meg róla, hogy te vagy a főnök.

- Ha minimális bizalom sincs közted és a lovad között, akkor sosem fog működni.

2018. ápr. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Privátban segíthetek kicsit, csak kéne még pár info.A tudás szinted is érdekel, meg ezek:Ló neme,kora és már be lovagolva vetted e, vagy nálad lett e betanítva? ,stb.Lótenyésztőnek tanultam, hátha tudok segíteni pár tanáccsal.Saját lovam anno pálcára bakolt, leszoktattam róla egy másik csikót meg belovagoltam az alap szintre. :)
2018. ápr. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A bakolással tudok segíteni, bár nem tudom, hogy nálad beválik-e. Ha érzed, hogy bakolni fog, változtass irányt, kezdj el kanyarodni vele, mert akkor az elrugaszkodás és rugdosódás helyett mással van elfoglalva. Még esetleg annyi, hogy ha csapkodod, meg fog utálni, és félni fog tőled. A futószárazást meg esetleg megpróbálhatod úgy, hogy közel állsz hozzá, és vele együtt futsz.
2018. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!