Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Muszáj, hogy a lovam mellett...

Muszáj, hogy a lovam mellett legyen egy másik állat is?

Figyelt kérdés
Hamarosan veszek egy lovat, és sok helyen azt olvastam, hogy mindenképpen kell mellé valami nagyobb testű állat, pl másik ló, póni, kecske. Nekem két macskám van, nem tudom, egy ló mennyire örülne nekik, de másik állat eltartására már nem lenne pénzem. Olyan környékre költözöm, ahol más lovasok is lesznek. Ha velük találkozom naponta/kétnaponta, és együtt lovagolunk, az elég az én pacim boldogságához?

2018. máj. 2. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A lovak társas lények. Kell hogy legyen mellette legalább egy póni vagy birka, ilyesmi, ahogy írtad. Biztos vagy benne, hogy lovat akarsz vásárolni? Tudod az mekkora felelősséggel jár? És az esetleges plusz kiadások? Ha nem lenne pénzed egy birka eltartására, mit teszel, ha lesérül a ló? Szerintem gondold meg ezt jobban. És semmi rosszindulat nincs bennem.
2018. máj. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha gondolod, elküldhetem a nővérem.
2018. máj. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég a "boldogságához". A lovak csordaállatok. Ha egyedül vannak, az nekik stressz, nem tudnak rendesen enni, pihenni. Egy csomó sztereotip viselkedési formát vehetnek fel emiatt. A kecske, birka sem jó. Minimum egy póni, vagy szamár szükségeltetik a "boldogságához".
2018. máj. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknál szamarat látok.
2018. máj. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy pontosabbak legyünk másik LÓFÉLE kell mellé, azt meg rohadtul ne akard már beadni, hogy nem futja egy shetland pónira, ami havi 5-10kból kijön. Ha ennyi plusz pénzed nincs akkor ne vegyél lovat, mert amúgy simán bejöhet akármikor egy több százezres állatorvosi számla, nekem multkor 40k volt összevarratni egy sebet, és az mégcsak különleges ellátást se igényelt...
2018. máj. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden előttem szólónak igaza van!

A ló ménesben érzi jól magát igazán.Igazából még 2 ló együtt is kevés, de jobb mint ha egy van.

Az ember is társas lény, megbolondulna ha egész életét egyedül kéne leélnie, hiába lennének mellette állatok.

Ugyanez fordítva.Nem jó mellé sem kecske, semmi. Csak másik ló!

Ezen én is átmentem.Sok évig szerettem volna lovat, de tudtam hogy egyet nem szabad tartani, ezért mert kettőt nem tehettem meg, csak vágyakoztam.

Majd mikor megtehettem, letartattam kettőt, különböző helyről.Az egyiket el kellett hozni 5 hónaposan, mert azt láttam, rosszul tartják, többi ló rugdosta, stb.De a másik lovat nem adták csak 8 hónaposan, és amúgy is fiatalabb volt 1 hónappal.Szóval az első lovam egyedül volt 4 hónapig kb.

Rengeteget törődtünk vele, de hát dolgozni is kellett, és addig ő lelkileg beteg volt.Nem írom le a tüneteit, de szörnyű volt nézni.Még éjjel is odaültünk hozzá felváltva, ne legyen egyedül.Amelyik ló megszokta már z egyedüllétet, lehet nem így reagál, de egy fásult, szomorú, vagy ijedős ló lesz belőle.

Az én lovam amikor végre hoztuk hozzá a másikat, teljesen kicserélődött.

Az is igaz, ha úgy látod, másik lovat eltartani nem tudsz, akkor ha ez például beteg lesz, miből gyógyíttatod? Az enyémek voltak már betegek, nem nagy dolog, de kemény pénzbe került.

Az ember anyagi helyzete is változhat, ezt is be kell kalkulálni, meg tartós beteg is lehetsz, stb.Ilyen esetekre is kell terv előre, mert egy 500kg-os lovat nem lehet bárkire bízni, sokba kerül a tartása.

Az én lovaim 15 évesek, de volt már velük sok nehéz helyzet, kire bízzam pár napra, miből vegyek kaját, stb. Mindent nem lehet előre kiszámítani.

2018. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyet értek az előzővel, hogy még 2 ló sem az igazi. Ilyenkor szoktak jönni azok a panaszok, hogy jaj, nem tudom az egyik lovat egyedül kivinni, vagy pláne, az egyik ló bevédi előlem a másikat...

Nekem 2 lovam volt, és az egyik nem volt hajlandó egyedül elmaradni a karámban, de 5 percre sem. Ha nem látta a másikat, úgy verte magát, hogy volt, hogy állatorvost kellett hívni, mert olyan sérüléseket okozott magának...

Ha nem tudod megoldani, hogy legalább ketten legyenek, szerintem jobb, ha bértartásban tartod egy közeli helyen. Neked is kényelmesebb, mert pl. nem kell minden nap otthon lenned, ha elutazol pár napra, nem gond, hogy kire bízzad a lovat.

2018. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Te kibírnád mondjuk 20 évig, hogy nem látsz senki embert se magad körül? De senkit? Na jó, nem beszélhetsz senkivel, nem olvashatsz, vagy nézhetsz tévét, semmi olyat, ami emberrel vagy emberi viselkedéssel kapcsolatos. De cserébe a ház ablakából minden nap 1 órán át láthatsz valakit, csak beszélni nem beszélhetsz vele.

Jó lesz? nem?

De miért nem?


Kb ilyen a lónak is. Társas állat, az alapvető szükséglete a lóféle társasága. Nem macskáé, amivel egyszerűen nem egy nyelvet beszélnek (kezdve azzal, hogy a macska ragadozó!), nem kecske, nem tehén. Ezek nem abszolút zsákmányállatok, szükség esetén támadnak. A ló menekül.

A ló úgy eszik, hogy míg az egyik feje lent van, egy másiké fent, és figyel. Ettől érzi magát biztonságban. A macska nem fog rá vigyázni, amíg ő eszik. Ha jön a farkas, az őt fogja elvinni, és nem a macskát, nem tudja magát a ménesen belül biztonságban érezni, mert nincsen ménes, és hiába mondogatod neki, hogy farkas sincs. Ráadásul a társas kapcsolatok, a szocializáció alapvető náluk, a fülének, farkának rezdüléseit a macska nem csak, hogy nem érti, de sok esetben le is szarja.

Mi több, a macska nem lehet játszópajtása egy lónak - egyetlen rúgás, vagy rossz lépés a macska életébe kerülhet, és erre láttam is már példát. Ilyen erőviszonyok mellett a macska sem játszani, sem rangsort állítani nem akar.

2018. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
(off: amúgy a szamár, zebra tökéletes alternatívája a lónak, póninak, ha társlóról van szó, de szigorúan anyagi megfontolásból alapvetően a póni a legelőnyösebb, hiszen abrak nélkül, csak szénán eltartható, és a legtöbb esetben nem jellemző rájuk a betegeskedés, vagy a pataproblémák. Persze kivételek akadhatnak).
2018. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és azt, hogy senki nem volt bunkó :D A bértartás a legszimpatikusabb, köszi!
2018. máj. 2. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!