Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól tettem vagy igaza volt?

Jól tettem vagy igaza volt?

Figyelt kérdés

Voltam lovas táborban, és olyan volt hogy mindenki kapott egy lovat a héten, akiről gondoskodni kellett végig. És minden nap 2× 1 óra lovaglás volt. Én egy olyan lovat kaptam aki azelőtt egy-két napig csak a boxban állt. Úgyhogy én az első napon első lovaglás helyett megkértem az edzőt hogy lefutószárazhassam. Megengedte, és meg is dícsért hogy ennyire odafigyelek. Viszon két-három lány utána kiröhögtek hogy de hülye vagyok lovaglás helyett futószáraztam.

Igazuk volt tényleg hülyeség volt?

Vagy jól tettem?



2018. máj. 2. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Jól tetted. Aki csak lovagolni szeret, a (saját) lovával nem foglalkozik, izzadtan, sósan bevágja a boxba, annak nem való élő állat...
2018. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Lehet, hogy jól tetted. Bár itt nincsenek kőbe vésett szabályok, a lovon is múlik, azért a lovaglás alapvetően egy társas sport, te + a ló, szóval fontos a jó kapcsolat. Ha te és a ló úgy éreztétek jónak, akkor az úgy volt jó.
2018. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Abszolút jól tetted. Ismeretlen, tudomásod szerint túlpihent lóra nem kell felpattanni. Egyrészt kapcsolatépítésnek is remek, másrészt, nem 10, hanem 9 alkalommal lovagoltál, de nem töltöttél heteket kórházban. Én a normál leckék előtt is legalább néhány kör erejéig körre teszek minden lovat, pedig jól ismerem a lovak és a lovasok képességeit, határait. De nagy és erős állatokról beszélünk, hatalmas energiákkal. Jobb kicsit kevesebbet rajtuk ülni, mint utólag pityeregni. Csak támogatni tudom a döntésed, a lovarda meg a táborvezető ... grrrr. Lovastáborba ilyen lovat hagyni... Ha tudom, hogy pl hétfőn 10kor kezdődik, előtte kiviszem randalírozni. A másik meg, hogy sok embert látok, aki szépen lovagol, de a futószárhoz tök hülye. Külön helyes, hogy meg tudod csinálni egyedül, és gyakorlod is!
2018. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Jól tetted :)

Ez így egyszerűbb biztosabb megoldás volt.

Másrészt egy-két napi boxban állás után jobb,hogy nem erőltetted meg a lovat rögtön 1 óra intenzív lovaglással.

Örülök,hogy vannak még ilyen lovasok manapság.. :)

2018. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Büdös nagy kamu a kérdés csak egy virtuális vállonveregetésre megy ki,de ha ez valóban megtörténik akkor igen,futószárazd le ha tele van.
2018. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

És egy órán át kellett futószárazni? Mert az látszik, ha a ló tele van és robban. Ha meg nincs vele gond, nem indokolt 1 órán át kergetni, ha te alapvetően lovaglásért fizetsz.

Ha meg robban, és megfogni is alig lehet, akkor meg vállat kell vonni, hogy oké, a következő menet a tietek.

Bár aki ilyen lovat ad táborban, az se tiszta. Mondjuk az is fura, ha csak úgy vállat vonnak, hogy akkor futószárazd, érdekli is az őket... Bár persze nekik mindegy, fizetsz érte.

2018. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Meg miért olyan lovat adnak a táborosok alá ami nem ment ,napok óta a bokszban áll? Nincs ennyi esze az oktatójuknak? Láttam már dolgokat az igaz,de itt csúsztatások vannak. Jó nagy kamu
2018. máj. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, de remélem szakszerűen futószáraztad, lekötéssel, szépen felépítve és nem csak körbe zargattad ügeteésbe meg vágtába, ahogy egyesek a futószárazást gondolják. Még az istállógőzös 1 hete állt lovat is legalább 5 percet lépésben dolgoztatom, mielőtt ügetnék vele.

Az a két három lány gondoljon azt amit akar, ebből is látszik ki hogyan áll a lóhoz és a lovagláshoz.

Viszont egy lovas táborban az oktatóknak/edzőknek kell gondoskodni arról, hogy ne teli lóra ültessen fel, és úgy kalkulálnia az idővel, hogy lovaglás előtt lemozgassa, vagy igény szerint együtt lemozgassátok a lovat, hogy senki ne marajon ki a lovaglásból.


Nem tudom mennyien lovagoltatok egyszerre a pályán, de egy edző szerntem maximum 4 lovasra tud úgy odafigyelni, hogy mindent kijavíthasson, és minőségi órát tartson, ahol fejlődés is van nem csak lötyögés a lóval.

2018. máj. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Nem kamu a kérdés, és nem egy órát kergettem szegényt. Még ez előtt megtanítottak futószárazni normálisan, és nem egy órát hanem 20 percet volt futószáron. Délután meg már lovagoltam vele. Köszönöm a válaszokat aki meg kamunak véli, az gondoljon amit akar.😊
2018. máj. 3. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!