Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan érdemes lovat venni?...

Honnan érdemes lovat venni? (pls nem kérek bunkó választ)

Figyelt kérdés
Már sokan irtátok hogy nekem a nóniusz vagy az akhalteke jólenne.az rendbe van amugy is tetszik mind a kettő.ennyit kérdeznék még:hogy mégis hol lenne érdemes lovat venni?jófogáson vagy más ilyenen?vagy ahová járok lovarda ott ha van esetleg eladó ló azt vegyem? Mit javasoltok?ha tudtok még hogy honnan érdemes akkor irjatok.

#Ló-állatok
2018. máj. 3. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha még nem volt lovad, mindenképpen kérd ki valaki lovakhoz és lóvásárláshoz értő segítségét, mondjuk egy edzőét. Mikor anno én álltam lóvásárlás előtt nekem az edzőm segített lovat találni, hiszen neki voltak kapcsolatai, tudta, hogy kinek milyen eladó lova van, és mivel ő ismert engem, a képességeimet és az igényeimet, tudott találni nekem olyan pacót, aki pont megfelelt.

Állatorvossal szerintem mindenképpen nézesd meg az állatot, ha ismeretlen lovat vásárolsz, hiszen volt olyan ismerősöm aki régen így bukta be a lóvásárlást.

2018. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fingod sincs magadtól, hogy milyen lovat, meg honnan vegyél, inkább várj pár évet..
2018. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdés még nem merülhet fel, ne haragudj de felkészületlen vagy teljesen. Ez nem így megy, hogy "mi" azt írtuk hogy nóniuszt vagy akhalt vegyél és de jó, neked amúgy is tetszenek ezek akkor csak ilyenek legyenek. Egyet értek az előzővel, még bőven pár évet várj, tapasztalj, lovagolj különböző helyeken és olvass szakirodalmat!! Amúgy lovasok.hu a legnépszerűbb platform ló adás-vételre.
2018. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!tudom csak kiváncsi voltam hogy hanan érdemes venni nem most rögtön akartam már volt lovam de azt ben tom honnan vásárolták mert ajándék volt és azeretnék újat és megkérdeztem honnan érdemes venni.amugy köszi.
2018. máj. 4. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Nóniuszt a Hortobágyon vagy Mezőhegyesen, tenyészetből, Akhalt meg vagy Szegedről, vagy külföldről - de készülj rá, hogy a két fajta ára között nagyjából pár milliós tétel van.
2018. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Privátban segítek szívesen, ha leírsz magadról pár infot.Tudás szint.kor, mennyi pénzt szánsz a lóra, stb.
2018. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A lóvásárlás azért nem úgy megy, hogy ez tetszik.....


Lovat képesség és képzettség alapján veszünk, és nem csak a ló képzettsége számít, hanem a tiéd is.


A lovadat el is kell tudnod lovagolni.


A legcélszerűbb abba a lovardába körbenézni, ahová jársz.

Ott van lehetőséged többször is megfigyelni a kiszemelt lovat, pl. munka közben a lovasával, vagy a boxban, vagy éppen a legelőn.


Ha ott nincs eladó ló, akkor érdemes tenyésztőtől venni. Ott azért a papírok és a kötelező oltások rendbe szoktak lenni és van folyamatos állatorvosi kontroll is.


Jófogáson árult ló esetén pl. mucsaröcsögei kupecnél ez nem biztos, hogy ugyanez megvan.

2018. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!