Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora súlyt képes elhúzni...

Mekkora súlyt képes elhúzni egy ló?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Régóta foglalkoztat a kérdés, igyekeztem utána járni azonban nem nagyon találkozom ilyen típusú jellemzéssel.

Átlagban elmondható, hogy egy ló a maga testsúlyának 15-20%-át képes háton, maradandó sérülés/megterhelés nélkül elvinni, persze mint a fenti kérdés, ez is függ a ló típusától, fajtájától, egészségügyi állapotától, kondíciójától.

Tehát vegyünk most alapul, átlagos kondíciójú, egészséges, közép idős, egynemű lovakat. Nem pl. a kocsi többlet rakományára, vagy magára a kocsira gondolok, beszéljünk össztömegi vontatásról, gurulva vagy földön vontatva.

Mennyit bír elhúzni egy 80 cm körüli póni?

Mennyit bír elhúzni egy 120 cm körüli póni?

Mennyit bír elhúzni egy 140-145 cm körüli póni/kisló?

Mennyit bír elhúzni egy kis növésű nagy ló? Mondjuk legyen 155 cm körüli.

Mennyit bír elhúzni egy normál 165 cm körüli ló?

Végül, mennyit bír elhúzni egy 175 cm körüli ló?

Beszéljünk most melegvérű lovakról, bár érdekelne az is hogy egy hidegvérűnek mi a nagyon max. Ne fajta szerint, úgy átlagolva. Persze tudom, egy kemény muki Shetlandi is van vagy lehet olyan erős mint mondjuk egy "botlábú" Welsh, hiába van köztük 40 cm különbség, de mégis, úgy nagyon átlagolva?

Kíváncsi vagyok, mik jönnek ki eredményül, már ha egyáltalán érkezik válasz.

Köszönöm és további kellemes napot! :)



2018. máj. 4. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Mekkora távolságra gondolsz? Mert egy könnyen guruló kocsin rövid távon egy shetlandi 1 tonnát is elbír húzni.
2018. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mhh... mondjuk legyen 5-10 km, tehát tartós "terhelés".
2018. máj. 6. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!