Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megcsíp a lovam. Miért?

Megcsíp a lovam. Miért?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa a kérdés, de engem zavar ez a probléma.

Gyakran le szoktam ülni a lovam mellé a boxba egy szalmabálára olvasni. A ló mindig az arcom mellé teszi a fejét és várja a simogatást. Egy idő után általában “lerág”, van hogy el is “alszik”, ha simogatom az orrát vagy a homlokát. Aztán x idő elteltével, csak a semmiből hirtelen odacsíp. Nem ér hozzám, nem is mozdul a testével csak a fejével figyelmeztetően odafordul. Ugyanúgy simogatom ahogy eddig, nem teszek hirtelen mozdulatot, meg se szólalok tehát nem tudom mi váltja ezt ki.

Már arra is gondoltam, hogy a kezem hozzáér az orra körüli érzékelő szőrökhöz és az zavarja, de ez logikátlan lenne. Mi lehet ennek az oka? (Ezen kivül sose tiszteletlen velem, nem hiszem, hogy a hierarchiával lennének gondok bár ki tudja.)



2018. máj. 7. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Még sosem hallottál a lódarázsról? Az bizony megcsíp.
2018. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Szép amit leírtál, nagyon jó kapcsolatod van a lovacskáddal. Aranyos lehet és kedves paci. :)

Igazából a jelenség érdekes de valami olyasmihez hasonlítanám mint mikor esznek akkor sem kimondottan szeretik ha zargatva vannak. Ha elszundít pihen olyan dolog lehez ez, hogy ''naaa most már elég hagyjál már aludni''. Kajálásnál tapasztaltam hasonlót amikor meg akartam szeretgetni abrakolás közben a lovacskat ''hagyjál már enni'' :D Belegondolsz boztos te sem szereted ha evés vagy alvás közben nyektetnek. :)

2018. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm, tényleg nagyon jó fej ló :) Ebbe még bele se gondoltam. Lehet hogy igazad van, mert esténként szoktam kimenni, úgyhogy lehet már fáradtabb és nyűgösebb addigra. Köszönöm a hasznos választ! :)
2018. máj. 7. 22:48
 4/4 anonim válasza:
0%
Nem feltétlenül csak akkor csíphet meg, ha zavarod evés vagy alvás közben. Az én lovam például pont, hogy nem akkor csíp, hanem ő akár csutakolás közben is. A csípdesés a lovaknál játékot jelent, főleg a fiatal lovaknál(mint pl.: az enyémnél is, aki még csak 3 éves). ;)
2018. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!